Аграрна країна, попри катастрофічну деградацію ґрунтів, із 2012 року припинила бюджетне фінансування протиерозійних та ґрунтоохоронних заходів. А це – і берегоукріплення, і рекультивація, і вапнування, і гіпсування, пише у статті в DT.UA оглядач Володимир Чопенко.
"За прогнозними розрахунками, щоб реалізувати заходи зі збереження й відтворення родючості ґрунтів, на найближчі чотири роки потрібно загалом близько 200 млрд грн. У середньому 50 млрд щороку", - пише автор.
За його словами, виділяти їх необхідно "не лише з державної кишені", а й за рахунок коштів місцевих бюджетів, агрохолдингів, сільгосппідприємств, фермерських господарств, інших землекористувачів, законодавчо визначивши дольову фінансову участь кожного.
Нагадаємо, як раніше писала у своїй статті Юлія Самаєва, виявляючи неабияку турботу про віртуального "бідного селянина", люди при владі "зовсім байдужі до проблем цілком конкретних жителів регіонів".
"Земля, яку так наполегливо хочуть віддати, продати й подарувати, вже має власника - територіальні громади. І цей власник більше року чекає, коли землі за межами населених пунктів перейдуть йому", писала автор.
Більше читайте у статті Володимира Чопенко "Безземельна нація" у останньому числі "Дзеркала тижня. Україна".