Для України вкрай важливо домогтися прийняття Європейським парламентом та Європейською радою проекту внесеної директиви, а також максимально відтермінувати будівництво як "Північного потоку-2", так і другої нитки "Турецького потоку". "Газпром" вже заявив про відстрочку будівництва "Північного потоку-2" у зв'язку з позицією Данії і тепер шукає можливості зміни маршруту.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Корсунський, директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України, Надзвичайний і Повноважний Посол України. За його словами, кінець минулого тижня приніс ще одну цікаву новину. "Газпром", економічні показники діяльності якого викликають у інвесторів серйозні побоювання, вперше згадав у проспекті до євробондів про можливість поділу компанії.
"Відповідне рішення може бути прийнято урядом РФ, однак воно, швидше за все, має лише опосередковану зв'язок з інвестиційними планами. Це може бути і спроба вивести "Газпром" з-під санкцій, і пом'якшити рішення Стокгольмського арбітражу, і в якомусь сенсі піти назустріч вимогам ЄС про "анбандлинг", - зазначає експерт. - Адже одного разу "Газпром" вже продемонстрував "гнучкість", знайшовши компроміс з ЄК в контексті антимонопольного розслідування 2011 р. Не виключено, що незабаром стане ясно, наскільки винахідливі юристи "Газпрому" і його лобісти в Європі в тому, щоб продовжувати обманювати всіх".
Детальніше про боротьбу РФ за газові потоки в Європу читайте у статті Сергія Корсунського "Як "Північний потік" стає "Південним"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".