Українцям запропонують купувати квартири за рахунок цільових депозитів

Поділитися
Українцям запропонують купувати квартири за рахунок цільових депозитів © kievcity.gov.ua
Ощадбанк запропонував уряду запровадити механізм "цільового депонування коштів покупців" для реалізації проектів будівництва житла.

Українцям, які потребують поліпшення житлових умов, допоможуть заощадити на купівлю доступного житла. Ощадбанк запропонував уряду схвалити використання інструменту депонування коштів при будівництві або купівлі нерухомості з використанням держпідтримки.

Кабінет міністрів підготував проект розпорядження "Деякі питання організації банківського кредитування будівництва житла", який дозволить запровадити механізм цільового депонування коштів покупців" для реалізації проектів будівництва житла та продажу готового житла для громадян, які мають право на держпідтримку або потребують поліпшення житлових умов, пише "Коммерсант-Україна".

Суть у тому, що для купівлі готового житла покупець повинен заздалегідь розмістити свої кошти на депозитному рахунку, пише газета, посилаючись на текст розпорядження.

Попереднє депонування є механізмом цільового накопичення коштів.

"Припустимо, клієнт хоче купити житло, і у нього є 1000 грн. Цих коштів недостатньо для позитивного рішення про надання кредиту. Але банк може рекомендувати йому відкрити рахунок для депонування коштів з метою придбання нерухомості - по суті, це цільовий депозит", - розповів начальник управління створення та просування продуктів Банку Національний кредит Борис Шаріпов.

"На цей рахунок клієнт буде щомісяця відкладати певну суму. Через деякий час клієнт накопичить достатню суму і зможе подати заявку на отримання кредиту", - додав він.

В Ощадбанку пояснили, що механізм депонування коштів є одним з десяти елементів запропонованої ними схеми кредитування доступного житла.

Її суть така: банк видає кредит забудовнику на будівництво у розмірі 80% від вартості проекту, отримуючи в іпотеку майнові права на квартири та/або об'єкт незавершеного будівництва. Оскільки мова йде про кредит при нульовому ступені готовності житла, буде використовуватися механізм акредитації забудовників та контролю над цільовим використанням коштів.

Швидке будівництво невеликих квартир з використанням недорогих технологій має здійснюватися на ділянках, виділених безкоштовно і забезпечених комунікаціями. Вартість квартир має бути не менш ніж на 20% нижчою за середні ринкові ціни на житло на вторинному ринку.

"Згідно з умовами договору купівлі-продажу покупець у період проведення будівництва повинен розмістити на депозитному рахунку 100% його вартості. Передбачається, що перший внесок покупця за власні кошти становитиме 10%", - сказав заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн.

"Протягом будівництва на депозиті покупця за рахунок його власних коштів (15% вартості прав) і кредитних коштів (75%) формується інша необхідна для оплати майнових прав сума. Таким чином, кредит на етапі будівництва забезпечений грошовими коштами на депозитному рахунку і майновими правами на них", - додав він.

Майнові права на житло оплачуються покупцями і перейдуть у їхню власність лише після введення будинку в експлуатацію, підкреслюють в Ощадбанку. !zn

Читайте також:

Кабмін запропонував стягувати пенсійний збір з оціночної вартості нерухомості

Забудовники продають квартири за більш низькими цінами, ніж рекламують

Рада з третьої спроби звільнила фізичних осіб від сплати податку на нерухомість у 2013 році

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі