Реальні угоди на первинному ринку нерухомості часто укладаються за нижчими цінами, ніж декларують і рекламують продавці.
Про це заявила заступник голови правління "Дочірнього банку Сбербанку Росії" Ірина Князєва під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за інформаційної підтримки "Дзеркала тижня. Україна".
"Коли клієнти приходять, і ми оформляємо угоди, ціни виявляються нижчими. Часто в ціні закладена вартість кредиту. Забудовники у зв'язку з відсутністю валютного кредитування змушені повністю перекладати його на свої плечі. Вони встановлюють доларову ціну на квадратний метр і дають 5-7-річну відстрочку платежу. Тому насправді ціна значно менша", - пояснив банкір.
При цьому Князєва зазначила, що вартість житла в Україні неадекватно висока порівняно з реальними доходами населення. І ця проблема вагоміша, ніж вартість кредитів.
"Треба підкреслити, що важливі не просто реальні доходи населення, а офіційні доходи. Це велика проблема. Окрім того, існує дуже багато викликів юридичного характеру, що стримують кредитування на ринку", - констатував банкір.
У свою чергу заступник голови правління "Ощадбанку" Антон Тютюн висловив думку, що варіантом виходу для України (і значним чинником пожвавлення економіки в цілому) може бути будівництво соціального житла.
"Соціальне житло - прототип "хрущовок". Це житло побудоване за дешевими технологіями, типового плану, яке буде коштувати 4 тис. грн/кв. м, де прибрані всі хабарі, корупція, де безкоштовно забудовнику даються ділянки з відведенням всіх комунікацій тощо. Якщо буде соціальне житло, яке трохи наблизить цю вартість квадратного метра до доходів населення, банки будуть з задоволенням цей сегмент кредитувати", - переконаний банкір. !zn
Читайте також:
Примусове відселення мешканців хочуть спростити
Рада з третьої спроби звільнила фізичних осіб від сплати податку на нерухомість у 2013 році
Банкіри: $ 600 за квадратний метр житла - це абсолютно реально