Українці вперше з 2014 року знову сподіваються на відродження економіки

Поділитися
Українці вперше з 2014 року знову сподіваються на відродження економіки © yes-i-do.com.ua
Незважаючи на похмурі перспективи девальвації гривні, українці знову почали вірити у відродження економіки ─ вперше з 2014 року, коли ці надії звалилися.

Споживчі настрої українців покращилися
Споживчі настрої українців покращилися

Споживчі настрої українців покращилися в серпні - відповідний індекс виріс на 3,6 в.п. порівняно з липнем і склав 53,7 п. п.

Як свідчить щомісячне дослідження компанії GfK Ukraine, за останній літній місяць зріс Індекс поточної ситуації та всі його складові.

Примітно, що дещо покращилися очікування українців щодо рівня потенційної безробіття, знизившись до 145,2 п. п, або на 8,4 в.п. порівняно з липнем.

Індекс інфляційних очікувань також трохи знизився і досяг 186,8, що на 0,2 п. п. нижче, ніж у липні. Це можна пояснити тим, що дефляція в Україні в серпні зросла до 0,3% (протягом літніх місяців ціни в Україні знижувалися: у червні на 0,2%, в липні – на 0,1%, у серпні – на 0,3%).

Читайте також: МВФ переконав Мінфін скасувати пенсійний збір з купівлі валюти

Втім, найбільше погіршилися очікування українців щодо перспектив курсу гривні протягом наступних 3-х місяців: індекс девальваційних очікувань збільшився на 11,5 в.п. і досяг 149,4.

У серпні також зріс індекс очікуваного економічного розвитку в наступному році, досягнувши 50%, що є найвищим значенням з 2014 року, коли цей показник різко впав. "Цей результат сигналізує про сподівання споживачів на економічне відродження", ─ вважають аналітики GfK Ukraine.

Читайте також: МВФ переконав Мінфін скасувати пенсійний збір з купівлі валюти

Нагадаємо, що Держстат покращив оцінку зростання ВВП України до 1,4% за підсумками другого кварталу.

Як засвідчило опитування Центру Разумкова, головною вимогою українців до влади є підвищення зарплат і пенсій (55,8%), на другому ─ розвиток промисловості і створення робочих місць (48,3%), на третьому ─ захист України від російської агресії (41,3%).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі