Українські робітники в 2017 році перерахували в Україну з Польщі суму, яка дорівнює 3-4% українського ВВП, передають УНІАН з посиланням на віце-міністра закордонних справ Польщі Бартош Цихоцки.
Цихоцки зазначив, що в Польщі налічується понад одного мільйона громадян України, які там працюють або навчаються. "Заради їх прав, трудових прав, але і для нашої пенсійної системи, системи охорони здоров'я, є бажаним більш широке регулювання ситуації. Але це залежить від міністерств праці та соціальної безпеки", - зазначив віце-міністр.
"Якщо українська сторона зацікавлена, я впевнений, що ми зможемо запланувати консультації і працювати над цим", - додав Цихоцки.
"Це мій скромний заклик до позитивних змін у цьому напрямку. Щоб зрозуміти масштаб цього феномена, ви повинні зрозуміти, що в 2016 році, за підрахунками, українці, що працюють у Польщі, прислали в Україну близько 8 млрд злотих. У 2017 році - понад 12 млрд злотих. Це дорівнює 3 або 4% ВВП України. Це величезна сума грошей - це означає, що величезна кількість людей з української сторони займаються діяльністю в нашій економіці", - підкреслив польський дипломат.
На його думку, така діяльність має позитивні риси, і польська сторона підтримує те, що українські громадяни приїжджають до Польщі працювати або вчитися. "Але справа в тому, що повинні бути кращі рамкові принципи для цього, і це відповідальність для обох наших держав", - зазначив Цихоцки.
Польща спростить працевлаштування для українців. Міністр інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квециньский заявив, що польський уряд розробляє нові положення соціально-міграційної політики, які повинні полегшити перебування в країні трудових мігрантів, зокрема, з України.
Національний банк Польщі прогнозує, що до кінця 2020 року на польський ринок праці щороку прибуватиме 200-300 тис. українців. Про це заявив заступник директора департаменту економічного аналізу Нацбанку Польщі Яцек Котловський.
Раніше, стало відомо, що у Польщі відкрили гарячу лінію з питань легального працевлаштування та захисту прав працівників з числа громадян України. Бувають випадки, коли польські роботодавці використовують українських заробітчан, виплачуючи їм меншу зарплату або не забезпечуючи адекватних умов праці.