Україна провела "таємний" випуск єврооблігацій

Поділитися
© geolocation.ws
Минулого тижня відбулося розміщення квазісуверенних єврооблігацій України на суму майже $570 млн, повідомив спеціалізований фінансовий інформресурс Debtwire. «Емітентом виступило держпідприємство «Фінансування інфраструктурних проектів», яке випустило семирічні єврооблігації з державною гарантією на суму $568 млн. Прибутковість випуску склала 8%», - розповів старший аналітик компанії «Astrum Investment Management» Сергій Фурса.

Минулого тижня відбулося розміщення квазісуверенних єврооблігацій України на суму майже $570 млн, повідомив спеціалізований фінансовий інформресурс Debtwire. «Емітентом виступило держпідприємство «Фінансування інфраструктурних проектів», яке випустило семирічні єврооблігації з державною гарантією на суму $568 млн. Прибутковість випуску склала 8%», - розповів старший аналітик компанії «Astrum Investment Management» Сергій Фурса. За даними аналітика інвесткомпанії "Dragon Capital" Ольги Сливінської, держгарантія на 4,5 млрд грн ($570 млн) була надана урядом ще 18 серпня цього року, і з того часу уряд розглядав варіанти як краще залучити кошти під цю гарантію. Міжнародне рейтингове агентство Moody's присвоїло цьому випуску єврооблігацій максимальний для українського емітента рейтинг надійності «B2» (такий самий, як в України). В агентстві повідомили, що компанія «Фінансування інфраструктурних проектів» створена тільки у вересні цього року та залучені кошти будуть направлені на фінансування проектів, що пов'язані з підготовкою країни до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. При цьому стосовно проведення road show ніхто нічого не чув, просто з'явилася інформація, що «книжка» закрита і єврооблігації розміщені. Випуском займалися Morgan Stanley з якоюсь маловідомою компанією. Експерти не виключають, що це може бути, по суті, кредитуванням, оформленим у вигляді випуску єврооблігацій. Можливо, такий поспіх і став результатом того, що державі довелося досить дорого заплатити за залучені ресурси. «Бонди, що володіють державною гарантією, були розміщені з премією 100 базисних пунктів (б.п.) до суверенних облігаціях із погашенням у 2017 році. Для прикладу, папери «Нафтогазу» з державними гарантіями торгуються з премією близько 50 б.п.», - зазначає Ольга Сливінська. Нагадаємо, агентство «Фінансування інфраструктурних проектів» було створено у вересні цього року для залучення коштів на різні національні проекти. Керівником робочої групи з нацпроектів призначений Владислав Каськів.

За матеріалами: Дело

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі