Україна змушена розвантажувати блоки АЕС на догоду відновлення імпорту електроенергії з РФ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна змушена розвантажувати блоки АЕС на догоду відновлення імпорту електроенергії з РФ Балансові та системні обмеження для атомної генерації зберігалися все літо і частково осінь © РИА Новости
Влада готова була відключити пів Дніпропетровська від тепла, але виставити вищий пріоритет імпорту електроенергії з РФ вже після того, як Крим був відрізаний від континентальної енергосистеми України.

Після "енерговідрізання" Криму, диспетчерам "Укренерго" була дана команда - розвантажити блоки АЕС, не запускати чотири блоки ТЕС і включити імпорт електроенергії з Росії. Причому, останнім був привласнений вищий пріоритет. Про це в коментарі ZN.UA розповів Сергій Тараканов, заступник директора з модернізації НАЕК "Енергоатом".

"Це відбулося не одночасно, і енергосистема мала можливість для перерозподілу навантаження, яке виникло після виходу з ладу ліній електропередачі в напрямку півострова. Потрібно було перерозподілити від 600 до 1000 МВт. Це абсолютно типові, відпрацьовані роками дії. Замість цього диспетчерам "Укренерго" дається команда - розвантажити атомників, не запускати чотири блоки ТЕС і включити імпорт електроенергії з Росії. Навіщо?

Більш того, в розмові диспетчерів з Придніпровськоюї ТЕС (запис якої явно пішов від ДТЕК) досить чітко чутно, що імпорт російської електроенергії - вищий пріоритет. Аж до ризику отримати відключення від тепла частини Дніпропетровська. Станцію були готові посадити на "нуль", але імпорт не чіпати", - пояснює С. Тараканов.

Читайте також: ЄС варто боятися програшу України у війні через її АЕС – Focus

Поки Україна оплачує імпорт, державне підприємство "Енергоринок" все глибше занурюється в боргову яму.

За оцінками Всеукраїнської енергетичної асамблеї, загальний розмір фінансового небалансу ДП "Енергоринок" (різниця між тим, що він винен і що повинні йому) досяг 7,5 млрд грн.

Нагадаємо: обсяг боргу держпідприємства "Енергоринок" перед "Енергоатомом" за відпущену електроенергію становить 10,2 млрд грн, а є ще і величезний борг перед тепловою генерацією.

За два роки війни та окупації частини території України толком не переобладнаний жоден блок ТЕС з антрациту хоча б на худий вугілля (його дещо більше, а переобладнання простіше).

"У такій ситуації уряду пора перестати робити вигляд, що все ось-ось вирішиться... Ми збираємося кожну зиму проходити на межі фолу? Так, може, цю безумовно оригінальну ідею озвучити?! Ну, щоб ні у кого не залишалося помилкових надій. Або ж щось почати робити?" - пишуть автори статті.

Більше про наслідки енергоблокади Криму для енергоринку України читайте у статті Ганни Лютої та Ігоря Маскалевича "Енергоринок: кримський синдром" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі