Згідно з повідомленням, всього за 9 місяців було експортовано плодів і ягід на 157 мільйонів доларів.
Найбільше було продано горіхів - на 69 млн доларів, експорт волоського горіха зріс з 13 тис. тонн до 20 тисяч тонн. на 61 млн доларів продано заморожених плодів і ягід, і на 10 млн доларів - яблук і груш, їх експорт виріс з 9 тис. тонн до 29 тис. тонн.
Найбільше фруктів продано в Польщу ( на 32,3 млн дол.) у Францію - на 11,7 млн дол., у Білорусь експортовано продуктів на 10,9 млн дол., в Нідерланди - на 8,8 млн доларів, до Німеччини - 7,4 млн доларів і в Італію - на 7,2 млн доларів. При цьому яблука купують переважно Білорусь - 43%, Молдова - 20% та Швеція - 10%. В цілому, відзначають в асоціації, за три квартали 2018 року позитивне сальдо зовнішньої торгівлі плодами та ягодами склало 75 млн доларів.
"У поточному році середня експортна ціна на українські яблука становить понад 340 доларів за тонну, однак помітно відрізняється при продажу в Білорусь (305 доларів за тонну) і в європейські країни (805 доларів за тонну)", - зазначили в "Укрсадпромі".
У новому сезоні українські яблука почали експортувати на ринки Іспанії, ОАЕ, Кувейту і Катару. Середня ціна яблук нового врожаю при експорті склала 810 доларів за тонну.
Раніше повідомлялося, що в перспективі Україна планує вийти на ринки Китаю та Індії. На сьогодні Україна торгує з 45 країнами світу.
Зазначимо, негативне сальдо торгівлі в Україні за 9 місяців склало 5 мільярдів гривень. Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 215 країн світу. При цьому Росія була і залишається основним (85,7%) дефіцитоформуючим партнером у зовнішній торгівлі України. У першому півріччі 2018-го в Україні загальний експорт та імпорт збільшилися відповідно на 11,2 та 13,5%.
Детальніше про торгівлю з Росією читайте у статті Павла Гайдуцького "Торгівля України з Росією: ілюзії ізоляціонізму" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".