Україна заробила на простої газопроводу OPAL $ 300 млн

Поділитися
Україна заробила на простої газопроводу OPAL $ 300 млн Простій газопроводу OPAL приніс Україні мільйони © sputnik.az
У 2017 році дохід України від транзиту російського газу в країни ЄС складе близько $ 3 млрд.

Україна до 2017 р. через збільшення транзиту російського газу в країни ЄС через українську газотранспортну систему і з-за тимчасового простою обхідного газопроводу OPAL додатково заробила $ 300 млн. Про це заявив глава "Нафтогазу" України Андрій Коболєв, повідомляє УНІАН.

"У цьому році, за той час, коли не працював OPAL, українська ГТС тільки завдяки цьому факту додатково заробила $ 300 млн", - сказав Коболєв.

Коболєв додав, що дохід України від транзиту російського газу в країни ЄС за підсумками 2017 р. складе близько $ 3 млрд.

Нагадаємо, що раніше Німеччина зняла заборону на доступ "Газпрому" до газопроводу Opal в обхід України. Якщо 1 серпня труба використовувалася на 63%, то 2 серпня завантаження виросла до 80%, а у вівторок - судячи з останніх досягнутих показників - використовувалася вже з продуктивністю 102% (виходячи з проектної продуктивності в 36 млрд куб. м в рік).

Із зростанням використання OPAL знизилося завантаження західного відводу від Nord Stream – NEL, по якому 7 серпня прокачано 57 млн кубів, а 8 серпня – 41 млн кубів. Загальне завантаження морської магістралі "Північний потік" 8 серпня залишається на рівні попередньої доби – 93% (виходячи з потужності 55 млрд куб. м на рік).

Як зазначається у статті на сторінках тижневика "Дзеркало тижня. Україна", рішення Єврокомісії розширити доступ "Газпрому" до газопроводу OPAL завдасть значної шкоди не тільки газотранспортним позиціях України, але і стабільності і безпеці газозабезпечення держав Європейського Союзу. Єврокомісія не просто створила прецедент виключення з правил Третього енергопакету, чого "Газпром" послідовно домагався з 2013 р. Рішення Єврокомісії щодо використання трубопроводу-відведення OPAL в інтересах російської газової монополії може стати вінцем (терновим) 18-літнього періоду лібералізації європейського ринку газу.

Докладніше читайте у статті Ганни Лютої "Обпалені "Газпромом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі