Україна зараз не відчуває гострої необхідності в транші МВФ – Данилюк

Поділитися
Україна зараз не відчуває гострої необхідності в транші МВФ – Данилюк Україна поки що зможе обійтися без нового траншу МВФ © sputniknews.com
Виділення траншу МВФ не впливає на виконання країною бюджетних зобов'язань, підкреслив міністр.

Київ наразі не відчуває гострої потреби в коштах Міжнародного валютного фонду, заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.

"Все пропало" не буде" – заявив глава Мінфіну у коментарі для "Економічної правди", говорячи про наслідки можливого неотримання Україною нового валютного траншу в нинішньому році.

"Транші МВФ йдуть не в бюджет, а в резерви НБУ. Наступний - не виняток. Навіть якщо ми не отримаємо його цього року, у нас не буде необхідності шукати гроші для його заміщення, як, наприклад, у випадку з неотриманням макрофінансової допомоги від ЄС або недоотримання доходів від приватизації", - підкреслив він, уточнивши, що отримання траншу жодним чином не впливає на виконання бюджетних зобов'язань.

"Транш МВФ - це в першу чергу, сигнал про те, що програма триває. Це важливо для зовнішніх інвесторів та інших міжнародних організацій. Як відомо, нещодавно рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг України до В-, який дозволить державі і національним компаніям запозичувати кошти на зовнішніх ринках за нижчими ставками", - зазначив міністр.

За словами Данилюка, це стало можливим, зокрема, завдяки співпраці України з МВФ.

Нагадаємо, за підсумками роботи місії МВФ в Києві з 3 по 17 листопада, у Фонді прийняли рішення, що Україна потребує додаткового часу для реалізації поточних завдань, обумовлених у програмі співробітництва з МВФ.

Читайте також: Гонтарєва заявила про загрозу зриву траншу МВФ та допомоги ЄС

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17 млрд доларів спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми та виділення траншів. У 2015 рік Україна отримала лише два транші – 5 млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів – в серпні 2015 року. У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на 1 млрд доларів.

Місія Міжнародного валютного фонду розпочала свою роботу в Києві на початку листопада. Як повідомили DT.UA джерела, знайомі з ходом переговорів, для вирішення питання про виділення Києву чергового траншу місія МВФ наполягає на посиленні боротьби з корупцією, реалізації пенсійної реформи, а також на збалансованості проекту держбюджету-2017, підвищення платіжної дисципліни учасників енергоринку та продовження реформи податкової служби.

Докладніше читайте у статті Юрія Сколотяного "Київ і МВФ: місія (не)умовлена?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі