Україна запропонувала європейським партнерам розглянути можливість створення спільного консорціуму з експлуатації української газотранспортної системи.
Заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв повідомив, що представники ЄС підтримали ідею президента Петра Порошенка про проведення на початку 2018 року конференції з цього питання, а також з розумінням поставилися до аргументів про неприпустимість будівництва газопроводу "Північний потік-2".
"Ми висловили свою позицію щодо неможливості будівництва політично мотивованого газопроводу "Північний потік-2", і європейці з розумінням поставилися до нашої аргументації. І ми далі вестимемом діалог, адже без нашої згоди цей проект не повинен реалізовуватися", – заявив Єлісєєв в ефірі "5 каналу" увечері в четвер, 13 липня.
Раніше президент України Петро Порошенко пов'язав спроби РФ побудувати газопровід "Північний потік-2" з намірами "покарати" Україну, використовуючи транзит газу як інструмент політичного й економічного тиску.
Згідно з розрахунками експертів угорського аналітичного центру REKK, сценарій поставок газу по "Північному потоку-2"може призвести до збільшення розриву між цінами на газ у Західній і Східній Європі до 2020 року.
Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".