Україна з березня може відновити експорт електроенергії в Білорусь і Молдову

Поділитися
Україна з березня може відновити експорт електроенергії в Білорусь і Молдову
Постачання електроенергії були практично припинені ще з початку минулого року.

Експорт електроенергії Україна здійснює поки тільки в Європу
Експорт електроенергії Україна здійснює поки тільки в Європу

Україна може відновити повноціннийекспорт електроенергії в Білорусь і Молдову вже в березні, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

"Провели переговори з Литвою, Білоруссю та Молдовою... Переконаний, що з квітня точно, а, може, навіть вже з березня будемо відновлювати експорт електроенергії", - сказав він на засіданні комітету Верховної Ради щодо питань паливно-енергетичного комплексу в п'ятницю, 5 лютого.

На сьогодні експорт електроенергії здійснюється тільки в Європу з "Бурштинського енергоострова". За перший місяць 2016 року, в січні, Україна експортувала електроенергію на $ 14 млн, в тому числі Угорщину – на $ 13,97 млн, Молдову – на $ 0,097 млн, Білорусь – на $ 0,003 млн.

Наразі в Україні фіксується суттєве падіння споживання електроенергії. Так, приватний енергохолдинг ДТЕК, якому підконтрольні три з п'яти теплових енергогенеруючих компаній (ГК ТЕС), на початку лютого повідомив, що майже половина енергоблоків ТЕС компанії, повністю забезпечених паливом, залишається в резерві. Станом на 1 лютого 24 енергоблоку ДТЕК з 55 не затребувані і простоюють. В цілому, станом на 1 лютого 29 пиловугільних енергоблоків ТЕС в Україні не затребувані.

Крім того, на балансові обмеження скаржиться "Енергоатом", який є оператором всіх АЕС України.

Читайте також: Володимир Кличко показав, як загартовується перед боєм з Ф'юрі

За підсумками 2015 року експорт електроенергії (3,6 млрд кВт-год) приніс Україні $ 150 млн, скоротившись в грошовому вираженні в 3,2 рази. При цьому поставки в Молдову та Білорусь здійснювалися лише в незначному обсязі після того, як на початку 2015 року були практично припинені.

У порівнянні з попередніми роками, у 2015 році обсяг експорту за кордон скоротився більш ніж удвічі (в 2014 році Україна відправила за кордон 8,1 млрд кВт-год, в 2013м – 9,9 млрд кВт-год). Порівняно аналогічний обсяг экпортировался в 2010-2009 роках – 4,2 млрд кВт-год, та 4,1 млрд кВт-год відповідно.

У минулому році також Україна віддала Росії $ 84,8 млн за імпорт електроенергії. Однак з початком 2016 року Україна відмовилася від імпорту російської електроенергії. Тоді якросійські ЗМІ повідомили, що нібито саме Росія не буде продовжувати договір про постачання електроенергії в Україну. Примітно, що Україна в 2015 році мінімізувала закупівлю електроенергії з РФ. Напередодні міністр енергетики Володимир Демчишин повідомив про те, що саме Україна вирішила не продовжувати контракт на імпорт електроенергії з РФ на 2016 рік, оскільки не бачить у цьому необхідності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі