Україна з 2018 року буде закуповувати у "Газпрому" не більше 30% газу

Поділитися
Україна з 2018 року буде закуповувати у "Газпрому" не більше 30% газу
Жоден постачальник газу не повинен бути джерелом поставок більше третини від річного обсягу споживання газу в Україні.

Україна розраховує диверсифікувати ринок постачальників газу в країну. Планується, що з 2018 року частка будь-якої іноземної держави або компанії буде обмежена 30% річного обсягу газоспоживання України.

Відповідний пункт закладено у проекті коаліційної угоди "Блоку Петра Порошенко", оприлюдненого в середу, 28 жовтня. В основу документа, як відомо, закладена "Стратегія реформ-2020".

"З 2018 введення в дію норми про те, що жодна іноземна країна або компанія не може бути джерелом постачання більше 30% від річного обсягу споживання Україною газу", - йдеться в проекті.

Згідно з документом, цього добитися це передбачається за рахунок збільшення поставок газу з ЄС у напрямку "Північ-Південь", збільшення власного видобутку (за рахунок зниження або введення диференційованої ставки плати за надрокористування, гарантій незмінності фіскального навантаження та розробки нетрадиційних вуглеводневих покладів).

Диверсифікувати також планується і постачання палива для атомних станцій (левову частку Україна отримує з Росії). Проте в проекті угоди не вказується, яким шляхом це пропонується зробити.

Слідом за президентською партією c заклик створити коаліцію виступив і нинішній прем'єр Арсеній Яценюк. проекті коаліційної угоди "Народного фронту" лише в загальних рисах вказані головні пріоритети нового Кабміну.

В документі йдеться лише про "посилення енергонезалежності України" і "диверсифікації поставок енергоносіїв". Жодних конкретних пропозицій у документі немає, у переліку першочергових законів значаться лише вже відомі законопроекти про "особливий період" в енергетиці та про дисципліну в період обмеження/припинення газопостачання в Україну.

У передвиборній програмі НФ лише побіжно вказував, що реформування галузі має відбуватися за такими основними напрямами: диверсифікувати передбачається як самі енергоносії, так і шляхи їх постачання; імпортний газ поступово повинен бути заміщений газом власного видобутку. Такжк пропонується західним компаніям укладати всі договори на транзит газу через Україну на кордоні з Росією - інакше Україна не зможе відповідати за безпеку транзиту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі