Єврокомісар з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович стверджує, що Україна є і надалі буде одним із головних транзитерів газу до ЄС.
"Україна є однією з головних країн газового транзиту між Росією і ЄС ось уже кілька десятиліть і залишатиметься такою в осяжному майбутньому. У 2013 році половина російського газу, імпортованого в ЄС, пройшла через Україну. Нехай у меншій мірі, але Україна також відіграє важливу посередницьку роль у наших закупках нафти. Тому у спільних для Києва і Брюсселя інтересах забезпечити Україні сучасну і функціональну енергетичну інфраструктуру", – сказав він у вівторок, 5 травня, під час конференції з енергетичної безпеки ЄС у Брюсселі.
Шефчович у своєму виступі привітав зусилля українського уряду щодо просування реформи енергетичного сектору.
Російська Федерація неодноразово намагалася зменшити роль України як транзитера російського газу в Європу, яка дає Києву певний важіль для впливу на Москву. Амбіційний проект "Південний потік" врешті-решт завершився невдачею, у чому у Кремлі звинуватили ЄС. Один з останніх "обхідних" проектів Росії - так званий "Турецький потік", однак у РФ ще не домовилися з Турцією щодо його реалізації. В Євросоюзі до подібних потуг Росії ставляться прохолодно.