"Газпром" втрачає сотні мільйонів євро через затримку з початком будівництва "Турецького потоку" - Ъ

Поділитися
Переговори з "Турецьким потоком" зависли © ukrtrip.com
Проте деякі зрушення в переговорах з турками у нього все ж є.

Російський "Газпром" після багатомісячних переговорів погодився надати знижки низці приватних турецьких компаній, однак він так і не домовився з державною Botas, від чого залежить доля "Турецького потоку", повідомляє "КоммерсантЪ".

На "приватників" припадає більш третини імпорту російського газу. Джерела видання стверджують, що Enerco Enerji, Bosphorus gas, Avrasya gaz, Shell, Bati Hatti, Akfel gas і Kibar Enerji, які раніше купували російський газ набагато дорожче за ринкові ціни в Європі, за $ 374 за 1 тис. куб. м, тепер будуть платити менше $ 300 за 1 тис. куб. м у першому кварталі і близько $ 260 за 1 тис. куб. м у другому кварталі. Також змінився принцип ціноутворення: замість фіксованої ціни, що діяла в минулому році, сторони повернулися до нафтової індексації.

Нова угода буде діяти з 1 січня до кінця року, заднім числом. Таким чином, "Газпром" повинен буде повернути імпортерам частину близько $ 250-300 млн.

Проте, відзначає "Ъ", аналогічні переговори "Газпрому" з держкомпанією Botas, яка є головним імпортером російського газу, як і раніше в глухому куті, що робить сумнівним прогрес у проекті "Турецький потік"(транзит газу по турецькому маршруту в обхід України), в рамках якого російський президент Володимир Путін і обіцяв дану знижку.

За три місяці переговорів, пише видання, компанії узгодили розмір знижки, але так і не змогли домовитися, до якого ж компоненту контрактної формули її застосовувати. "Комерсант" стверджує, що переговори вже півтора місяці в у глухому куті і обидві сторони роблять ставку на змор. Botas, з одного боку, зазнає втрат, сплачуючи за газ близько $ 370 за 1 тис. куб. м, хоча ціни на європейському ринку на $ 100 нижче. Крім того, ліра з початку року втратила 14% до долара, а для нинішньої влади було б небажано підвищувати тарифи на газ перед літніми виборами в парламент.

У той же час російська сторона теж втратила сотні мільйонів євро через простій суден-трубоукладачів, які шостий місяць очікують у Варні. Крім того, з лютого Туреччина активно нарощує закупівлі спотового газу, який зараз на $ 50 за 1 тис. куб. м дешевше російського. За підсумками квітня постачання газу в країну з РФ впало майже на 38% порівняно з минулим роком.

Також "Ъ" нагадує про політичний чинник, який тепер втрутився в переговори: в кінці квітня Путін відвідав у Єревані заходи в пам'ять жертв турецького геноциду вірменів 1915 року, що викликало різке невдоволення Анкари.

Раніше ЗМІ писали, що влада Туреччини стурбована з приводу занадто великої залежності від російських енергоносіїв, а тому плани Росії щодо нового газопроводу в південно-східну Європу навряд чи просунуться настільки швидко, як цього хоче Москва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі