В першу чергу Україна хоче приєднатися до угоди країн-учасниць 3 про усунення технічних бар'єрів у взаємній торгівлі з державами СНД, які не є членами МС.
Про це повідомив прем'єр-міністр 3, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у середу, 4 вересня.
Азаров підкреслив, що це дуже важлива угода, оскільки МС сам передбачив можливість приєднання до технічних регламентів держав, які не є його учасниками, і певні процедури в цьому питанні.
У зв'язку з цим прем'єр доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі та Міністерству юстиції у терміновому порядку підготувати для розгляду на засіданні Кабміну питання про приєднання до зазначеної угоди.
Нагадаємо, 31 травня в Мінську був підписаний Меморандум про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією (регулюючий орган Митного союзу) і Україною.
Документ передбачає надання Україні можливості отримати статус спостерігача в новому міжнародному об'єднанні - Євразійському економічному союзі, який почне функціонувати з 1 січня 2015 року.
Угода про асоціацію з Євросоюзом, яку Україна сподівається підписати у листопаді 2013 року у Вільнюсі, виключає можливість вступу України до Митного союзу. Проте в Києві неодноразово підкреслювали своє бажання розвивати взаємовигідне співробітництво з країнами МС - Росією, Білоруссю і Казахстаном.
При цьому в Москві попередили, що угода з ЄС ( що включає в себе створення зони вільної торгівлі) змусить російську владу "вживати заходів щодо захисту власних економічних інтересів". Дії РФ можуть торкнутися посилення митного контролю, введення квот і низки додаткових мит для українських імпортерів. !zn
Читайте також:
Азаров закликав врахувати реалії Митного союзу: Пільгових режимів не буде
РФ може покарати Україну за інтеграцію з ЄС, обмеживши ввезення сільгосптоварів і металопродукції
Азаров порадив Росії "сприймати як реальність" зону вільної торгівлі між Україною та ЄС
У Росії пояснили, як будуть "захищатися" від України у разі її зближення з ЄС