Наголошується, що таким чином Україна залучила 1,25 млрд євро. У розміщенні взяли участь понад 350 фондів. На піку заявок попит з боку інвесторів перевищив пропозицію майже в 7 разів.
Тим часом прем'єр-міністр у своєму Telegram каналі заявив, що це допоможе Україні заощадити 2 млн грн щодня.
Він пояснив, що за попередні роки Україна накопичила багато боргів за високими відсотками, і на даний момент обслуговування держборгу - найбільша стаття витрат з держбюджету.
"Саме тому ми розмістили євробонди по найдешевшим в історії України процентними ставками. Простими словами, ми заміщаємо борги: віддаємо дорогі, а беремо значно дешевше. Що вигідно для нашої держави", - написав Гончарук.
Він нагадав, що в минулому році процентні ставки на зовнішні запозичення України становили приблизно 6,75% в рік.
"Сьогодні ми запозичуємо 1,25 млрд євро під 4,375% річних. Фактично завдяки цьому ефективному вирішенню ми економимо для державного бюджету 2 млн грн в день", - підкреслив Гончарук.
За його словами, ці гроші будуть спрямовані на програми соціально-економічного розвитку.
Раніше повідомлялося про те, що Міністерство фінансів на аукціоні 14 січня отримало від продажу облігацій внутрішньої держпозики 6,003 млрд грн, що на 708 млн грн більше, ніж минулого разу (5,295 млрд грн).
Як повідомлялося, в 2019 році Національний банк України встановив 14-річний рекорд чистої купівлі валюти на міжбанківському ринку, обсяг якого, в свою чергу, наблизився до рекордних 100 млрд доларів.
Детальніше про попит фізосіб на облігації читайте в статті Юлії Самаєвої "Безцінний папір" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".