За даними експертів об'єднань роботодавців, Україна швидко втрачає трудовий потенціал. Тільки за оптимістичними підрахунками, за кордоном працюють 6-7 млн наших співвітчизників - чоловіків 35-40 років, молодих сімей. Сусідні країни максимально активізують політику залучення українців - трудових мігрантів. У той же час окремі інвестори, які хочуть запустити виробництво в Україні, стикаються з браком робітників і фахівців.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Анатолій Кінах, президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій України.
"Хто на державному рівні готує програми заохочення працевлаштування в рідній країні? Ретельно рахує населення та мігрантів, проводить перепис (за стандартами ООН, перепис населення повинен проходити не рідше одного разу в 10 років, в Україні ж востаннє вона була в 2001 р.)? Хто шукає стимули повернути трудових мігрантів додому? Відповідей немає", - наголошує президент УСПП.
"Таких ментальних деформацій в інститутах влади, які відбулися за останній період, такого зниження рівня професіоналізму, державних позицій і відповідальності - повірте моєму досвіду, я працював у п'яти урядах на різних рівнях, був депутатом парламенту п'яти скликань - я не бачив ніколи, - стверджує Кінах. - Формування влади за "принципами" особистої відданості, комерційних інтересів або кумівства повинно зникнути навіть не тому, що це застарілі підходи і неетичні, а тому, що є згубними з точки зору національної безпеки, збереження державності".
Детальніше про втрату кадрового потенціалу в Україні читайте у статті Анатолія Кінаха "Низька ефективність державного управління не менш загрозлива, ніж зовнішня агресія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".