Україна ризикує наступити на граблі "дешевих кредитів" – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна ризикує наступити на граблі © visitmysmokies.com
Є ймовірність повторення історії з кредитами низької якості, що мала місце в 2006-2008 роках.

Одного тільки зниження облікової ставки НБУ не достатньо для зростання кредитування в Україні. Косметичний ефект судової реформи, великий обсяг проблемних кредитів, що залишаються на балансах банків, а також невелика кількість надійних позичальників, які не мають проблемних боргів, змушують дивитися скептично на можливість "здорового кредитного буму" найближчим часом. Про це у своїй статті для DT.UA пише Марія Репко, заступниця виконавчого директора Центру економічної стратегії.

"Навіть у разі зниження процентних ставок, якщо проблеми із правовладдям не вирішено, то або Україна ризикує наступити на ті самі граблі "дешевих кредитів" низької якості, як було у 2006–2008 роках, або ж вплив процентної ставки буде не настільки відчутний", - пише автор.

Наголошується, що для того, щоб зростання кредитів та інвестицій було здоровим, державі важливо звернути увагу не лише на монетарну політику, але й на правовладдя. Корумпованість судових і слідчих органів, політичне втручання, захоплення регулятора та захоплення державних банків - це ті ризики, які влада, що бажає 40-вісоткового зростання економіки, не має права ігнорувати.

Більш детально читайте на сайті DT.UA в матеріалі Марії Репко, заступниці виконавчого директора Центру економічної стратегії, "Антикрихкість".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі