Україна увійшла в першу сотню Doing Business-2015

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна увійшла в першу сотню Doing Business-2015 Україна потрапила в ТОП-100 авторитетного рейтингу Doing-Business © tsn.ua
Але навіть при цьому найближчі сусіди України в рейтингу легкості ведення бізнесу показали результати краще.

Україна увійшла в ТОП-100 рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business-2015, піднявшись на 16 позицій і зайнявши 96 місце.

Лідирує у світовому рейтингу сприятливості ведення бізнесу традиційно Сінгапур. Також у першу десятку увійшли Нова Зеландія, Гонконг, Данія, Південна Корея, Норвегія, США, Великобританія, Фінляндія і Австралія.

Дані представлені в опублікованому в середу у Вашингтоні звіті експертів Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Згідно з результатами свіжого звіту, найближчі сусіди випереджають Україну: Польща зайняла в рейтингу 32-е місце, Болгарія - 38-е, Румунія - 48-е, Білорусь - 57-е, РФ - 62-е, Молдова - 63-е.

Разом з тим, укладачі рейтингу відзначили ряд покращень у бізнес-кліматі України. Серед них, наприклад, виділяють спрощення процесу сплати податків для компаній, завдяки введенню електронної системи подання декларацій та сплати єдиного соціального податку.

Також в Україні покращився і показник віддаленості від передового рубежу, що спеціально розраховується (тобто від країни, яка посідає перше місце - Сінгапуру), склавши 61,5%, проти торішніх 59,2% (чим вище бал за цим показником, тим сприятливіше підприємницьке середовище).

Читайте також: Світовий банк перегляне критерії свого проблематичного рейтингу Doing Business

Аналіз законодавчої бази для ведення бізнесу в Україні

Дослідження Групи Світового банку також проаналізувало нормативно-правові норми, які застосовуються щодо приватних підприємств протягом усього циклу їх життєдіяльності, включаючи створення і початок операційної діяльності, здійснення зовнішньоторговельної діяльності, оподаткування і дозвіл неплатоспроможності. Сукупні рейтинги базуються на 10 показниках та охоплює 189 країн.

За індикатором "Початок підприємницької діяльності" Україна посіла 76 позицію, набравши 87,3 бала зі 100 можливих. Експерти відзначили, що для того, щоб почати свою справу в Україні, необхідно пройти близько 6 дозвільних процедур, що займе у підприємця не менше 21 дня і потребує 1,2% від початкового капіталу підприємства.

За індикатором "Початок будівництва" - Україна на 70-му місці, з 75 балами з 100. У цьому сегменті кількість дозвільних процедур збільшується до 8, сам процес отримання дозволів розтягується на 64 дня, а вартість досягає 10,2% від вартості майбутнього приміщення.

Тягне вниз Україну в "загальному заліку" індикатор "Підключення до електромереж", за яким наша країна посіла 185 місце, отримавши всього 32 бала зі 100. Кількість дозвільних процедур у цьому секторі досягає 10, процес отримання дозвільних документів розтягується на 277 днів, а вартість перевищує 165,5% від доходу на душу населення.

Що не враховувалося дослідженням

Як наголошується, підвищення позиції України в рейтингу Doing Business-2015, це певний сигнал про позитивні зміни в міжнародних оцінках її бізнес-клімату (хоча подібне поліпшення навряд чи можна вважати достатнім). У той же час, підкреслюється, що дослідження Світового банку не враховує всі аспекти підприємницького середовища, які важливі для компаній та інвесторів. Наприклад, не виробляє оцінку якості управління фіскальною системою, інших аспектів макроекономічної стабільності, рівня кваліфікації робочої сили або стійкості фінансової системи і так далі.

Нагадаємо, за дослідженням Doing Business-2014, Україна піднялася на 25 позицій у рейтингу - на 112-е місце.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі