Попри зовнішньополітичні процеси, Росія продовжує залишатися важливим торговельним партнером України. Україна продовжує залежати від Росії за важливими торговими позиціями, зокрема енергоносіями, мінеральними продуктами та металопродуктами. Можна, наприклад, закуповувати вугілля в інших країнах, але тоді гостро постане питання з транспортуванням. Адже порти України не зможуть прийняти таку кількість вугілля, яка потрібна для нормального функціонування промисловості. Але основна причина в тому, що краще і дешеве вугілля - сортовий антрацит - російське. А це вагомий аргумент для конкурентного ринку.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Павло Гайдуцький, академік НААН, директор Інституту стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми "Україна".
За його словами, ще один важливий імпортний товар - ядерне паливо. Реактори українських АЕС працюють переважно на паливі, закупленому в "Росатомі". Перевести їх на інше паливо поки що неможливо хоча б через те, що в світі існують лише дві компанії, які виробляють паливо, придатне для українських реакторів.
"У 2018 році Україна продовжувала купувати у Росії інші мінеральні продукти (руди, шлак, золу, нафту і нафтопродукти). Україна також купує в Росії чорні метали, вироби з чорних металів, скло і вироби зі скла, каучук, гуму, пластмаси, добрива, сіль, сірку, вату та інше, - зазначає експерт. - Очевидним залишається той факт, що половина обсягу імпорту з Росії в Україну припадає на мінеральні продукти, ще 22 - на продукцію хімічної промисловості. Росія залишається головним постачальником енергетичних ресурсів для України: її частка у поставках вугілля становить 66% загального обсягу імпорту, нафтопродуктів - 37%".
Детальніше про динаміку торгівельних відносин з північним сусідом читайте в матеріалі Павла Гайдуцького "Торгівля України з Росією: ілюзії ізоляціонізму!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".