Заявка на транзит російського газу до Туреччини через територію України на п'ятницю, 27 листопада, залишається на колишньому рівні, повідомив оператор української ГТС компанія "Укртрансгаз".
зокрема на сьогодні заявлено транзит 57,4 млн куб. м, тоді як у попередній день через ГВС "Орловка" був транспортований аналогічний обсяг газу - 56 млн куб. м.
Ці показники відповідають транспортуванні через ГВС "Орловка" протягом минулих днів листопада. В тому числі 25 листопада вона становила 52,9 млн куб. м, 24 листопада – 57 млн куб. м, 23 листопада – 57,7 млн куб. м, 22 листопада – 47,7 млн куб. м, 21 листопада – 54,6 млн куб. м, 20 листопада – 58,9 млн куб. м.
В "Газпромі" не коментують перспективи відносин з Туреччиною
Що стосується самого "Газпрому", російський монополіст поки утримується від коментарів щодо перспектив взаємодії з турецькими партнерами як щодо перспективних проектів, так і торговельного співробітництва.
Заступник голови правління "Газпрому" Валерій Голубєв у п'ятницю в Петербурзі відмовився коментувати питання про Туреччині: "Ні, не буду, тим більше про Туреччину", - відрізав від він журналістам.
Раніше 24 листопада Туреччина збила російський бомбардувальник Су-24, який порушив її повітряний простір. Літак впав на території Сирії. У відповідь Росія вирішила помститися, заморозивши "Турецький потік", а також обмеживши торгівлю і ряд економічних проектів з Туреччиною. Також звучали пропозиції обмежити постачання російського газу до Туреччини.
У свою чергу турецький президент Реджеп Ердоган неодноразово натякав Росії на ризик втратити свої економічні інтереси в Туреччині через свої дії в Сирії. "Позбутися Туреччини було б великою втратою для Росії", - підкреслив Ердоган.
У нинішньому році, після того, як Росія втратила Україну як головного покупця російського газу, Туреччина вийшла на друге місце за величиною ринку експорту газу "Газпрому" (найбільшим покупцем поки залишається Німеччина). Російський газ поставляється до Туреччини безпосередньо по газопроводу "Блакитний потік" через Чорне море і по Трансбалканському газопроводу, транзитом через Україну, Молдову та Болгарію. У 2014 році "Газпром" експортував до Туреччини 27,4 млрд куб. м газу.
Напередодні минулого Нового року, 29 грудня 2014 року в Анкарі президент РФ Володимир Путін "сенсаційно" оголосив про відмову від "Південного потоку" і намір РФ разом з Туреччиною будувати "Турецький потік".
Проте вже майже рік Москва не може домовитися з Анкарою про будівництво всіх чотирьох заявлених ниток газопроводу. До останнього часу його планована потужність вже була урізана вдвічі - до 32 млрд кубів газу з початкових 60 млрд куб. м.