Україна повернулася до економічного зростання після кризи — МВФ

Поділитися
Україна повернулася до економічного зростання після кризи — МВФ МВФ висловив готовність співпрацювати з новим президентом України © Михайло Палінчак
Лагард відзначила прогрес у просуванні реформ під час президентства Порошенка.

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що Україна "успішно повернулася до макростабільності і зростання" після економічної кризи 2014-2015 років завдяки співпраці з МВФ. Про це повідомили в прес-службі Фонду, коментуючи телефонну розмову Лагард і президента України Петра Порошенка.

"Я подякувала президенту Петру Порошенку за тісну співпрацю під час його президентства, під час якого Україна успішно повернулася до макростабільності і зростання після глибокої економічної кризи 2014-2015 років", - йдеться в заяві.

За словами Лагард, Україні надзвичайно важливо зберегти вагомий прогрес у просуванні ключових реформ у період президентства (Порошенко - ред.), особливо щодо забезпечення незалежності Центрального банку та підтримання стабільності банківської системи.

"Багато чого ще належить зробити для завершення перетворення України в сучасну ринкову економіку, яка жорстко регулюється верховенством права і здатна залучити більше інвестицій, а також для досягнення більш високого економічного рівня", - підкреслила Лагард, зазначивши, що Фонд готовий продовжувати підтримувати Україну в цих зусиллях.

У прес-службі Петра Порошенка повідомили, що в ході розмови сторони обговорили подальшу долю Приватбанку. На думку Лагард, денаціоналізація Приватбанку може поставити під загрозу фінансову стабільність держави.

Раніше в МВФ назвали перелік реформ, необхідних для виконання в Україні - це земельна реформа, приватизація держпідприємств, анулювання контролю цін на газ, реформа податкової та митної служб. Очікується, що місія МВФ приїде до Києва з робочим візитом у травні. Місія буде проводити ревю програми та за результатами приймати рішення про надання чергового траншу. За результатами перегляду програми stand-by в травні і листопаді очікується надходження двох траншів по $ 1,3 млрд кожен.

В Україні за двадцять років з моменту введення гривні вона знецінилася щодо твердих валют у п'ятнадцять разів, а рівень цін з тих пір виріс більш ніж у двадцять. Детальніше про фінансово-монетарну уразливість читайте у статті Володимира Дубровського "Економічна безпека: макрофінансове вимірювання та рекомендації" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі