3 пред'являє до якості та безпеки харчової продукції не менш жорсткі вимоги, ніж Європейський Союз, вважає Міністерство аграрної політики і продовольства.
"Вимоги 3 до якості і безпеки продукції не вищі, ніж вимоги МС. За деякими показниками вимоги МС набагато вищі. Питання у регульованості цього процесу", - сказав перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк.
Він зазначив, що переговорний процес щодо експорт сільгосптоварів з України до МС часто затягується через бюрократичну тяганину у країнах-учасницях МС.
Погодження нормативів харчової промисловості в ЄС, за його словами, триває ще довше. "Україні сьогодні непросто вести переговори. Але ми їх ведемо, і хочу сказати, що будемо вести у напрямку розвитку торговельних відносин з Європейським Союзом", - додав Бісюк, зазначивши, що Україна вже гармонізувала понад 80% законодавства у сфері агропромислового комплексу.
При цьому, вважає перший заступник міністра, з точки зору експорту української м'ясо-молочної продукції, МС "поки ще ніким незамінний сегмент", а в Євросоюзі в даний час Україна має успішні позиції лише в зерновій та олійно-жировій групі.
Він нагадав, що нещодавно країна отримала право постачати до ЄС м'ясо птиці. Дотепер на цей ринок було поставлено близько 60 тонн м'яса птиці.
Бісюк також зазначив, що отримання квот на постачання агропродукції після підписання угоди про асоціацію з ЄС, ще не гарантує їхнє виконання. "Квота - це можливість. Але під цю можливість треба отримати дозвіл генерального директорату (SANCO)", - сказав він.
Він припускає, що у разі підписання Україною з ЄС угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі, Митний союз посилить доступ української агропродукції на свій ринок.
Нагадаємо, Володимир Путін дотримується жорсткої позиції щодо Митного союзу. В середині листопада Путін за підсумками переговорів у Москві не зміг переконати Віктора Януковича відмовитися від угоди про асоціацію з Євросоюзом. Все, що Янукович хотів для країни і для себе особисто, в тому числі і заходження Сім'ї у деякі суперприбуткові, але недоступні їй сьогодні, схеми; непідтримку Москвою альтернативного кандидата на президентських виборах і активну підтримку в отриманні міжнародної легітимації після перемоги (за будь-яку ціну) у 2015 р., Путін пообіцяв йому.
Однак Путін поставив жорстку умову: тільки "повний стоп", тільки Митний союз - причому, не на словах і обіцянках, а за повною процедурою входження, причому, до виборів 2015 р. Київські ж високопоставлені конфіденти свідчать: вассальний договір з Москвою Янукович підписувати категорично не бажає, і Митний союз як варіант поки ним не розглядається.
Пізніше Кабінет міністрів України 21 листопада призупинив процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Український уряд має намір запропонувати Європейському Союзу і Російській Федерації утворити комісію на тристоронній основі для опрацювання комплексу питань, спрямованих на відновлення втрачених обсягів виробництва. Крім того, Кабмін вирішив "відновити активний діалог із Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу та державами-членами Співдружності Незалежних Держав щодо пожвавлення торговельно-економічних зв'язків з метою збереження та зміцнення спільними зусиллями економічного потенціалу держави". !zn
Читайте також:
Рибак запевнив, що Україна не планує вступ до Митного союзу
Консультації України з Митним союзом пройдуть 18 грудня
Росія вважає асоціацію України з ЄС невигідною для Києва
Путін наполягає на вступі України до Митного союзу до 2015 року