Голова Верховної Ради України 3 на порядку денному не стоїть. Про це він заявив під час візиту до Канади, повідомляє прес-служба ВР.
"Головний курс на євроінтеграцію. Ми повністю виконали свої завдання - сто відсотків - але є питання суперечливе, це питання лікування за кордоном людей, які відбувають покарання. Але ми очікуємо, що Європа розгляне питання з точки зору як жити далі Україні і відносин з Росією, тому що підприємства закривають. Ми призупинили підписання угоди, і нам треба розглянути економічні відносини з Росією та іншими державами СНД. Питання вступу до Митного союзу Україна на сьогоднішній день не розглядає", - заявив Рибак.
Однак, за його словами, зараз неузгодженим залишається питання про лікування за кордоном осіб, які відбувають покарання, і поки немає консенсусу для прийняття відповідного рішення.
Нагадаємо, Володимир Путін дотримується жорсткої позиції щодо Митного союзу. В середині листопада Путін за підсумками переговорів у Москві не зміг переконати Віктора Януковича відмовитися від угоди про асоціацію з Євросоюзом. Все, що Янукович хотів для країни і для себе особисто, в тому числі і заходження Сім'ї у деякі суперприбуткові, але недоступні їй сьогодні, схеми; непідтримку Москвою альтернативного кандидата на президентських виборах і активну підтримку в отриманні міжнародної легітимації після перемоги (за будь-яку ціну) у 2015 р., Путін пообіцяв йому.
Однак Путін поставив жорстку умову: тільки "повний стоп", тільки Митний союз - причому, не на словах і обіцянках, а за повною процедурою входження, причому, до виборів 2015 р. Київські ж високопоставлені конфіденти свідчать: вассальний договір з Москвою Янукович підписувати категорично не бажає, і Митний союз як варіант поки ним не розглядається.
Пізніше Кабінет міністрів України 21 листопада призупинив процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Український уряд має намір запропонувати Європейському Союзу і Російській Федерації утворити комісію на тристоронній основі для опрацювання комплексу питань, спрямованих на відновлення втрачених обсягів виробництва. Крім того, Кабмін вирішив "відновити активний діалог із Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу та державами-членами Співдружності Незалежних Держав щодо пожвавлення торговельно-економічних зв'язків з метою збереження та зміцнення спільними зусиллями економічного потенціалу держави". !zn
Читайте також:
Консультації України з Митним союзом пройдуть 18 грудня
Путін наполягає на вступі України до Митного союзу до 2015 року
Євроінтеграцію підтримують 45% українців, вступ до Митного союзу - 14%