Україна не буде потребувати антрациту в опалювальному сезоні - Насалик

Поділитися
Україна не буде потребувати антрациту в опалювальному сезоні - Насалик ТЕЦ будуть працювати на незначній частині антрациту © phb.cz /Depositphotos
Основні ТЕС переходять на газову групу вугілля.

Україна не буде мати потребу в антрацитовій групі вугілля через півтора року, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

"Через півтора року у нас не буде стояти питання по антрацитовій групі вугілля для теплоелектростанцій (ТЭСам). По теплоелектроцентралям (ТЕЦам) ще буде стояти", - сказав міністр після засідання Кабміну.

Насалик пояснив, що в даний час проходить переобладнання другого і п'ятого блоків Зміївської ТЕС, четвертого блоку Трипольської ТЕС. Крім того, зараз цим питанням активно займаються "ДТЕК Придніпровська ТЕС" і "ДТЕК Криворізька ТЕС".

Рішення про перехід на газову групу прийняв "Донбасенерго".

"Тільки ТЕЦ будуть працювати на незначній частині антрацитового вугілля", - зазначив Насалик.

У той же час, міністр запевнив, що контракт на постачання антрациту з США вже заздалегідь узгоджений.

"Попередньо погоджений контракт на два судна. Вже розроблені зміни з Мінінфраструктури, щоб вони не перетиналися з судами, які випливають з Південно-Африканської Республіки. У нас одна проблема - ціна на вугілля антрацитової групи залежить від того, на який час підписаний довгостроковий контракт, а я можу запевнити: через півтора року нам антрацитова група вугілля вже не знадобиться", - сказав Насалик.

Міністр також додав, що, з урахуванням наявних запасів, в даний час в Україні вугілля практично в два рази більше, ніж рік тому, коли не стояло питання про переміщення товарів з зони АТО.

"Я не бачу проблем з проходженням майбутнього опалювального сезону", - сказав Насалик.

Повідомлялося, що понад 90 шахт на території України, під контролем центральної влади залишилося лише 35 шахт, причому жодна з них не видобуває антрацитове вугілля.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявляв, що Україна поки не планує імпортувати вугілля з Росії. Хоча такий варіант повністю не заперечується - закупівлі можливі у випадку, якщо його ціна буде найменшою на ринку.

В 2016 році Україна імпортувала кам'яне вугілля і антрацит на суму $ 1 млрд 467,091 млн. Основна частка імпортованого вугілля була поставлена з РФ ($ 906, 298 млн).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі