Україна поки не планує 3 з Росії, хоча такий варіант повністю не заперечується - закупівлі можливі тільки в разі, якщо його ціна буде найменшою на ринку, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.
"Зараз питання поставок вугілля з Росії не стоїть", - сказав Насалик в інтерв'ю "РБК-Україна".
У той же час міністр зазначив, що якщо виникне така необхідність, то закупівлі російського вугілля будуть розглядатися насамперед з точки зору економічної доцільності.
"Якщо Росія буде поставляти вугілля дешевше інших імпортерів, то, може бути, ми будемо проводити ці закупівлі", - зазначив він, звернувши увагу на те, що в цьому разі "виникає ще й патріотична складова, яка включається в економічний процес".
Насалик також пояснив, що в світі не так багато вугілля, яке може підійти для використання в Україні. У тому числі, "не дуже підходить" вугілля антрацитної групи з Роттердамської біржі. За його словами, нам підходить вугілля з ПАР, Південної Америки, Австралії, також готовий постачати вугілля Казахстан.
За словами Насалика, у тому, що Україна зможе до листопада накопичити 2,8 млн тонн, у нього "взагалі ніяких сумнівів не виникає". Він зокрема нагадав, що в цьому році перший корабель з імпортним вугіллям антрацитної групи прийшов в Україну 22 серпня. А всього зафрахтовано вугілля більш ніж на 300 тисяч тонн, який буде отриманий у вересні-жовтні. Україна в разі необхідності зможе "ще збільшити обсяг імпорту", сказав глава Міненерго.
Згідно з останніми даними Державної фіскальної служби, за підсумками 7 місяців (у січні-липні 2016 року) в Україну імпортовано 8,997 млн тонн кам'яного вугілля і антрациту на суму $ 792,044 млн. Найбільше вугілля Україна купила у Росії – на $ 518,114 млн, а також у США – на $ 117,341 млн. з Австралії надійшло вугілля на $ 46,501 млн, інших країн – $ 110,088 млн.