Україна може ввести економічні санкції проти РФ вже цього тижня

Поділитися
Україна може ввести економічні санкції проти РФ вже цього тижня Київ готує власний пакет санкцій проти Москви. Перші заходи може бути введено вже цього тижня
Київ готує власний пакет санкцій проти Москви. Перші заходи може бути введено вже у найближчі дні.

Україна може вже у найближчі дні ввести санкції проти компаній із російським капіталом - за аналогією з санкціями, які вже прийнято США і ЄС. Кабмін неформально схвалив перший пакет санкцій і обговорює другий. Заходи торкнуться фінансового сектору, постачання нафтогазового обладнання і військово-торговельного співробітництва, пише російський "Коммерсантъ" з посиланням на джерела в уряді.

Зокрема, як повідомили у Державній фіскальній службі України, відомство вже передало уряду відповідний список, до якого входить "до 1 тис. компаній". Однак санкції буде поки введео лише щодо деяких з них.

Мова йде про компанії, які в основному мають стосунок до держструктур РФ, в яких частка російського капіталу перевищує 50%.

Читайте: Кабмін планує санкції проти компаній з капіталом РФ

Перший пакет санкцій, який вже неформально схвалено Кабміном, є аналогом заходів, введених США та Євросоюзом. Мова йде в основному про заборону залучення фінансування на термін понад 90 днів, заборону на постачання товарів та обладнання військового та подвійного призначення, а також заборону на постачання нафтогазового обладнання.

Другий пакет санкцій, деталі і точні формулювання якого поки обговорюють, може включати обмеження для компаній з російським капіталом на участь у приватизації державних тендерах, а також заборону газовим компаніям з Росії бути присутніми на українському ринку.

Припинення постачань товарів ВТС та подвійного призначення фактично не є новим заходом, оскільки такі постачання вже було зупинено в середині червня за рішенням президента Петра Порошенка.

Що стосується нафтогазового обладнання, то Україна зараз постачає в Росію труби нафтогазового сортаменту, а також насоси та компресорне обладнання. Великими гравцями на українському ринку нафтопродуктів є "Лукойл", що володіє 240 АЗС і зупиненим "Карпатнефтехімом", а також "Роснефть" (150 АЗС і простоює Лисичанський НПЗ). У компаніях можливий вплив санкцій не коментують. При цьому "Лукойл" минулого тижня домовився про продаж всіх своїх АЗС в Україні австрійській компанії AMIC.

Дочірні структури російських держбанків - Сбербанку, ВТБ і Веб - займають 12% банківського ринку України за обсягом активів. В банках відмовилися коментувати можливі наслідки санкцій.

Як відомо, Кабінет міністрів України 23 липня створив Комісію з введення санкцій щодо Російської Федерації. Її, згідно з рішенням КМУ, очолить міністр закордонних справ, міністр юстиції буде співголовою, до складу комісії також увійде велике коло посадових осіб. Ця комісія має внести на розгляд уряд проекти рішень, що стосуються осіб, причетних до військової агресії проти України, окупації Криму і фінансування терористів по всій території України. !zn

Читайте також:

Київ внесе до "чорного списку" 500 діячів культури РФ за підтримку анексії Криму

Авіабудівна корпорація припинила обслуговування літака близького до Путіна російського олігарха

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі