"Ми вже намолотили 38 млн тонн, з них 25,5 млн тонн - це пшениця, причому 55% - це продовольча пшениця. Прогнозний обсяг експорту близько 14 млн тонн", - зазначив міністр.
Втім, показники експорту, за словами Кутового, безпосередньо залежать від кон'юнктури світового ринку зернових і держпідтримки українських сільгоспвиробників.
"Зараз пропозиція зерна році - близько 70 млн тонн, внутрішнє споживання - 23,5 млн тонн. Загальний експортний потенціал - 39,8 млн тонн. Тобто, йдемо трохи плюс до минулого року. Якби світова кон'юнктура нам допомогла, вийшли б на добрий результат. Але поки сьогодні зернові на світових ринках на низькому рівні, і позитивних тенденцій поки не спостерігається. Значить, треба нашим аграріям допомагати, особливо малим та середнім", - заявив очільник Мінагрополітики.
Як повідомлялося, індекс цін ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) на зернові знизився на 3% у порівнянні з липневим показником і на 7,4 відсотка в порівнянні з показником в серпні минулого року.
Нагадаємо, що Україна встановила у 2015/2016 МР рекорд з експорту зерна - 39,4 млн тонн.