Так, за словами Данилюка, Україна планує випустити четвертий транш єврооблігацій на 1 млрд доларів під гарантії США, залучити 5,3 млрд доларів в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом, а також вийти на міжнародний борговий ринок.
"Україна може вперше за три роки самостійно випустити євробонди. У нас немає термінової необхідності виходити на міжнародний борговий ринок, і всі це розуміють, тому ми плануємо випустити невеликий обсяг, для того, щоб інвестори звикли до присутності України на ринку і згодом були готові до більш серйозного розміщення", - сказав міністр фінансів.
Нагадаємо, що 15 вересня, Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні чергового траншу в рамках програми EFF на 1 млрд доларів.
Економічні оглядачі DT.UA Юлія Самаєва і Юрій Сколотяний вважають, що урізаний третій транш МВФ може стати для України останнім, в тому числі, з-за нереалістичного проекту державного бюджету на 2017 рік.
"У країні, де майже половина населення в тій чи іншій формі є одержувачем соціальних виплат держави, до цих пір немає достатньо відповідальних політиків, здатних відкрито заявити про те, що українському бюджету це елементарно не по кишені. І український бюджет не буде реалістичним до тих пір, поки його видаткова частина буде формуватися, виходячи з політичних інтересів, а не реальних можливостей", - зазначають автори.
Детальніше про держбюджет і умови МВФ читайте в статті Юлії Самаєвої і Юрія Сколотяного "Сумні транш-бюджетні "торжества" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".