Україна і ЄС обговорять на круглому столі створення тристороннього консорціуму і використання українських ПСГ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Крім того, сторони сконцентруються на обговоренні шляхів розвитку газового ринку України, зокрема, нарощування обсягів видобутку газу, зокрема, сланцевого. Також обговорюватиметься подальша модернізація української ГТС.

Україна і Євросоюз при обговоренні на круглому столі питань розвитку газового ринку України, який відбудеться в Брюсселі 3 травня, зосередяться на двох основних блоках тем.

Згідно з даними представництва Євросоюзу в Україні, які є у DT.UA, обговорення на круглому столі буде зосереджено на:

"1. Нових перспективах розвитку українського газового ринку (зокрема видобутку газу і розвитку нетрадиційних джерел газу) і ключовій ролі України як потенційного перетину шляхів газопостачання в Східній Європі (використання українських підземних газових сховищ і поставки газу в обох напрямках"), а також

2. Майбутніх перспективах транспортування газу через територію України, враховуючи можливість створення тристороннього консорціуму ЄС-Росія-Україна з управління транзитом газу через територію України і продовження реалізації підтриманої Євросоюзом ініціативи щодо реабілітації та модернізації української газотранспортної мережі".

В представництві Євросоюзу відзначають, що, незважаючи на скорочення обсягів транзиту, українська ГТС "продовжує бути основою російського газопостачання в Європу". В ЄС припускають, що "Україна може продемонструвати більшу гнучкість в питаннях транспортування газу і запропонувати щось більше, ніж просто газопроводи", враховуючи географічне положення України та її здатності - обсяг наявного транзиту газу, газових сховищ і виробництва газу.

Наголошується, що українська ГТС і її підземні сховища повинні бути "надзвичайно цінним активом для України і для ЄС, а також для Росії".

Крім транзиту російського газу в Європу, інтеграція України в європейський газовий ринок має створити умови для поставок газу з Заходу в Україну - для споживання чи зберігання.

"Очевидно, що Україна потребує продовження реалізації ефективної довгострокової стратегії для використання своїх активів транспортування і зберігання газу, залучаючи всі відповідні зацікавлені сторони", - йдеться в документі.

Як повідомлялося, 3 травня в Брюсселі Європейський Комісар з енергетики Гюнтер Еттінгер і міністр палива і енергетики України Едуард Ставицький збирають круглий стіл високого рівня з усіма зацікавленими сторонами (зокрема з держав-членів ЄС, газових компаній і фінансових інститутів) щодо еволюції українського газового ринку.

Домовленість про проведення круглого столу між Україною і Євросоюзом була досягнута 21 лютого, напередодні проведення саміту Україна-ЄС. Планували, що він відбудеться "протягом найближчих чотирьох тижнів", проте кілька разів терміни переносилися.

Планувалася участь російської сторони. Однак, у "Газпромі" відмовилися: прес-секретар глави "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що представники російського монополіста не зможуть взяти участь у круглому столі в Брюсселі, оскільки їм "не зовсім зрозумілий" формат такого заходу. При цьому він відмовився уточнювати, чи цікава для Росії ця тема і такий - тристоронній - формат обговорення.

Цю позицію російської сторони підтвердив і посол Росії в Україні Михайло Зурабов. Дипломат пояснив рішення тим, що Москва критично ставиться до створення тристороннього газотранспортного консорціуму з управління українською ГТС.

Кремль наполягає на двосторонньому (Україна-Росія) консорціумі. Росія фактично поставила Україні ультиматум, заявивши, що участь РФ в консорціумі з української ГТС можлива тільки при відмові Києва від енергетичних правил ЄС.

Російський МЗС також заявляв, що Росія проти участі Євросоюзу у створенні консорціуму з управління ГТС України. Але згодна, якщо "компанії з ЄС захочуть інвестувати, наприклад, постачання обладнання". !zn

Читайте також:

Росія агітує Україну до створення двостороннього консорціуму з ГТС, обіцяючи мінімум 60 млрд кубів транзиту

В Україні пояснили відмову Росії від участі в обговоренні долі ГТС у Брюсселі святами

Кабмін просить Раду дозволити приватизацію "Нафтогазу" і його "дочок", а також оренду труби і сховищ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі