Україна і РФ провели дводенні консультації з ЄК щодо газового питання

Поділитися
Україна і РФ провели дводенні консультації з ЄК щодо газового питання ЄС наполягає на пошуку обома сторонами прийнятного вирішення газової проблеми © УНІАН
У ході бесід сторін було зазначено, що на сьогоднішній день виконуються всі зобов'язання з постачання і транзиту газу в Європейський союз.

Україна і РФ в ході консультацій з віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовичем підтвердили свою готовність підтримувати тісні контакти з Єврокомісією і гарантувати транзит російського газу через Україну в ЄС. Про це повідомила журналісту Радіо Свобода у Брюсселі прес-секретар Єврокомісії Анна-Кайза Итконен, передає "УНІАН".

За її словами, протягом 2 та 3 березня Шефчович провів консультації щодо газової суперечки з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, головою НАК "Нафтогаз України" Андрієм Коболевым і міністром енергетики Росії Олександром Новаком.

У ході бесід сторін було сказано, що на сьогодні виконуються всі зобов'язання сторін щодо постачання і транзиту газу в Європейський союз. Керівництво "Нафтогазу" поінформувало віце-президента Єврокомісії, що нинішня ситуація знаходиться під контролем, зокрема завдяки спеціальним заходам уряду, а "Нафтогаз" зараз укладає контракти на постачання додаткових обсягів газу з Польщі.

Зі свого боку, російський міністр енергетики Олександр Новак запевнив, що транзит газу в країни-члени ЄС залишається надійним, і йому нічого не загрожує.

Що стосується рішення Стокгольмського арбітражу, то віце-президенту Шефчовичу Новак повідомив, що "Газпром" як і раніше має намір розірвати свої контракти з "Нафтогазом", проте ця процедура може зайняти деякий час. У цьому контексті Єврокомісія в особі Шефчовича закликала обидві сторони приєднатися до пошуку прийнятного розв'язання цієї проблеми.

Шефчович запевнив, що Єврокомісія готова взяти участь і бути посередником у тристоронньому процесі врегулювання ситуації, що раніше було ефективним у подоланні розбіжностей між сторонами. Із-за складності і чутливість цього питання Єврокомісія продовжить вивчення можливості такого процесу на двосторонній основі, додав віце-президент. Було відзначено також, що Єврокомісія залучила для моніторингу та надання допомоги у врегулюванні ситуації Європейську мережу операторів газотранспортних систем.

Раніше повідомлялося, що російська корпорація "Газпром" розпочала процедуру розірвання контрактів з НАК "Нафтогаз України".

Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" про компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі $ 4,63 млрд за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень в Стокгольмі "Газпром" повинен сплатити $ 2.56 млрд на користь "Нафтогазу".

На жаль, Стокгольмський арбітраж не надав підтримку вимозі Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на перегляд тарифу на транзит в контракті з публічним акціонерним товариством "Газпром".

"Газпром" отримав, але повернув передоплату "Нафтогазу" за газ.Таким чином "Газпром" відмовився з 1 березня поставляти газ "Нафтогазу", що по суті є порушенням рішення Стокгольмського арбітражу. Також російський газовий монополіст продовжує порушувати технічні умови договору про транзит газу через Україну.

Детальніше про рішення Стокгольмського арбітражу і можливі наслідки читайте в матеріалі Алли Єрьоменко та Олександра Малиновського "Стокгольмський бумеранг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі