Україна і МВФ ще не погодили межі підвищення тарифів на газ для населення

Поділитися
Україна і МВФ ще не погодили межі підвищення тарифів на газ для населення Україна і МВФ обговорюють деталі підвищення тарифів на газ © Андрій Товстиженко, DT.UA
Київ і МВф ще в минулому році узгодили графік поетапного підвищення тарифів, але за рік економічні умови змінилися, і тепер необхідні нові домовленості.

Український уряд продовжує переговори з Міжнародним валютним фондом щодо того, яким має має бути заплановане з 1 квітня підвищення цін на газ для населення, повідомив міністр енергетики Володимир Демчишин.

Відповідно до підписаного в минулому році меморандуму з МВФ, Україна повинна переглянути тарифи з 1 квітня, досягти 75%-го імпортного паритету для населення і теплокомуненерго. У НКРЕКП прогнозують, що "соціальну" ціну на газ можуть підвищити в 1,5 рази – з 3600 грн до 5500 грн грн за 1 куб м, тоді як верхня межа (7188 грн) незначно знизиться.

"Є план, який узгоджений з МВФ, але ми постійно проводимо переговори. Остаточного розуміння поки немає. Сьогодні знову спілкуємося з МФВ", - сказав Демчишин інтерв'ю "Українським новинам" у четвер, 10 березня, відповідаючи на питання, чи є у Міненерго остаточне розуміння того, яким буде очікуване збільшення ціни на газ для населення.

На 2016 рік, відповідно до зобов'язань уряду перед МВФ, запланована чергова хвиля поступового підвищення тарифів на газ (з метою в 2017 році довести їх до ринкового рівня).

У Кабміні прийняли рішення про те, що коригування тарифів буде здійснене за результатами I кварталу 2016 року в залежності від ціни імпортованого газу і курсу національної валюти.

Голова НАК "Нафтогазу" Андрій Коболєв пояснював, що може бути знижена верхня межа тарифів за умови, якщо ціна імпортного газу впаде нижче $ 209 за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, на початку березня 2015 року були підвищені тарифи на газ для населення. Зокрема для тих, у кого немає лічильників, вартість одного кубометра газу збільшилася в 3,3 разу - до 7188 грнза 1 тис. куб. м. Мінімальний тариф - 3600 грн за 1 тис. куб. м, або 3,6 грн за куб - діє в опалювальний період на споживання не більше 1200 куб. м газу при наявності лічильника.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі