Україна хоче збільшити реверс із Польщі на 7-10 млрд куб. м, готова побудувати перемичку між газопроводами

Поділитися
Україна хоче збільшити реверс із Польщі на 7-10 млрд куб. м, готова побудувати перемичку між газопроводами © abo.net
Через невелику потужність прокачування (до 1,5 млрд куб. м газу на рік) Україна хоче збільшити можливості реверсу з території Польщі. Для цього необхідно побудувати нову сполучну трубу - інтерконнектор - між польською ГТС і Україною.

Україна розглядає можливість будівництва інтерконектора на кордоні з Польщею потужністю 7-10 млрд куб. м газу на рік, що дозволить набагато збільшити постачання природного газу з території країни. Про це повідомив заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Олександр Тодійчук.

"Якщо з Угорщиною та Словаччиною у нас вистачає трубопровідних потужностей, то з Польщею нам потрібен окремий інтерконнектор (з'єднувальний газопровід - ред.) потужністю 7-10 млрд куб. м газу, який ми у перспективі плануємо побудувати", - сказав він в інтерв'ю російському "Коммерсантъ".

Читайте: Польща схвалила будівництво з'єднувального газопроводу зі Словаччиною

За його словами, ресурсне наповнення може здійснюватися за рахунок потужностей терміналу з прийому скрапленого природного газу (СПГ), що будується в польському м.Свіноуйсьце (Swinoujscie).

Згідно з проектом будівництва терміналу, його потужність складе близько 5 млрд куб. м газу на рік, що становить близько 35% споживання газу Польщею. Його введення в експлуатацію заплановано на 2014 рік. Залежно від попиту, потужність терміналу може бути збільшено до 7,5 млрд куб. м газу на рік.

Тодійчук також спростував заяви про те, що можливість використання у реверсному режимі існуючих газотранспортних потужностей між Україною і Словаччиною може негативно вплинути на виконання транзитних зобов'язань:

"У нас практично п'ять труб у коридорі. І дуже часто (на жаль, і на офіційному рівні) йдуть заяви, що не можуть Словаччина та Україна качати по одній і тій же трубі газ у різних напрямках. Це неправда. Україна ніколи не збиралася якось обмежувати транзитерів або не повністю виконувати свої зобов'язання з транзиту газу. Нам вистачить місця у трубі для всіх. За останній рік трубопроводи до Словаччини було завантажено максимум на 60% у пікові періоди взимку. Зараз менше".

"У нас багато вільного місця у трубі, і ми можемо організувати надходження газу у зворотному напрямку", - додав заступник голови "Нафтогазу".

Читайте: Путін назвав фікцією реверсні поставки газу в Україну

Тодійчук також звернув увагу, що в даний час Україна для забезпечення транзиту російського газу через територію країни в Європу використовує власний технологічний газ.

"Сьогодні Росія постачає газ із розрахунку чистого транзиту. Тобто ми не отримуємо від Росії технологічний газ і змушені використовувати газ з ПСГ для роботи компресорних станцій", - сказав Тодійчук.

Як відомо, у даний час потужності реверсних постачань природного газу в Україну через Польщу складають до 4 млн куб. м на добу або близько 1,5 млрд куб. м на рік.

НАК "Нафтогаз України" з листопада 2012 року почав імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з компанією RWE Supply&Trading GmbH (Німеччина). З квітня 2013-го почалися постачання природного газу з боку Угорщини. Окрім того, ведуть переговори з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії щодо можливості подачі природного газу в ГТС України.

З січня 2014 року постачання з Європи було припинено після досягнення домовленостей між "Нафтогазом України" і "Газпромом" про ціну на російський газ 8,5 за 1 тис. куб. м, але з квітня ці домовленості не було продовжено.

З 15 квітня 2014 року Україна відновила реверс природного газу з боку Європи. У квітні-червні-2014 з боку Польщі та Угорщини було імпортовано близько 550 млн куб. м газу.

Україна у 2013 році імпортувала з Європи 2,132 млрд куб. м природного газу. !zn

Читайте також:

"Нафтогаз": Угода з ЄС дозволить Україні захиститися від "Південного потоку"

Єврокомісія вважає "абсолютно неприйнятними" погрози "Газпрому" покарати Європу за реверс газу в Україну

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі