"Нафтогаз": Угода з ЄС дозволить Україні захиститися від "Південного потоку"

Поділитися
"Нафтогаз": Угода з ЄС дозволить Україні захиститися від "Південного потоку"
Україна з підписанням економічної частини УА стає важливою частиною Єдиного європейського газового ринку.

Підписання економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС дає Україні додаткові важелі для відстоювання своїх інтересів у питаннях енергетичної співпраці з Євросоюзом, зокрема, щодо будівництва таких обхідних газопроводів, як "Південний потік".

Як відзначають в прес-службі НАК "Нафтогазу", угода передбачає врахування українських інтересів при затвердженні та реалізації програм і стратегій Євросоюзу щодо розвитку енергетичної інфраструктури.

Зокрема, стаття Угоди "Співробітництво у сфері використання інфраструктури" встановлює, що кожна сторона повинна враховувати енергетичні мережі та можливості іншої сторони при розробці програмних документів щодо попиту і пропозиції, енергетичних стратегій і планів розвитку інфраструктури.

Крім того, Угода передбачає, що сторони повинні докладати зусиль для сприяння використанню інфраструктури передачі і зберігання газу і, в разі необхідності, проводити консультації один з одним або координувати свої дії з розвитку інфраструктури.

"Угода передбачає, що компанії України і Євросоюзу будуть працювати в єдиному нормативно-правовому полі, і наша країна стає важливою частиною Єдиного європейського газового ринку. Відповідно, Україна, яка має унікальні технічні можливості з транспортування та підземного зберігання газу, отримує додатковий важіль для відстоювання своїх інтересів у питаннях енергетичної співпраці з Євросоюзом", - зазначив глава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв.

Як відомо, на початку червня Єврокомісія зажадала від Болгарії призупинити роботи з будівництва ділянки "Південного потоку" через підозри в порушенні законодавства ЄС.

Як заявив президент ЄК Жозе Мануель Баррозу, низка угод, укладених Болгарією для будівництва газопроводу "Південний потік", суперечать правилам внутрішнього ринку ЄС. !zn

Читайте також:

Уряд Болгарії запевняє Єврокомісію у відсутності в "Південному потоці" порушень законів ЄС

Україна готова надати доступ на свої ГТС і ПСГ спостерігачам з ЄС для контролю за транзитом

"Нафтогаз" у Брюсселі запропонував Євросоюзу спільно модернізувати ГТС України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі