Україна готова відновити переговори з МВФ при "розумному" компромісі, заявив Азаров

Поділитися
© haaretz.com
За словами прем'єра, уряд налаштований на перспективне співробітництво з МВФ і високо цінує підтримку Фонду у важкий для України період.

Україна готова відновити переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) при досягненні "розумного" компромісу поставлених Фондом умовах. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров у Києві ввечері у понеділок, 2 грудня.

"Ми готові відновити переговори з МВФ, але за умови досягнення розумного компромісу, на який ми зможемо піти, виходячи з соціально-економічної ситуації в Україні", - сказав прем'єр на зустрічі з послами країн ЄС, Канади і США.

Азаров зазначив, що призупинення співпраці з МВФ є важливою проблемою для Кабінету міністрів, яку піднімали на всіх зустрічах з представниками США і ЄС.

"Ми налаштовані на перспективну співпрацю з МВФ, ми високо цінуємо їхню підтримку у важкий для України період", - сказав прем'єр.

Він у черговий раз заявив, що "останньою краплею" для прийняття рішення про припинення підготовки до Угоди про асоціацію України з ЄС став лист від МВФ, в якому було викладено більш жорсткі вимоги, ніж раніше".

Як відомо, раніше Азаров назвав остаточним аргументом на користь рішення призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом вкрай жорсткі умови надання кредиту МВФ, викладені в листі від 20 листопада після дводенного візиту позачергової місії фонду.

"Умови: підвищення тарифів на газ і опалення для населення приблизно на 40%; зобов'язання заморожування базової заробітної платні, мінімальної заробітної платні, загальної заробітної платні на поточному рівні; суттєве скорочення витрат на бюджетні цілі, зниження субсидій в енергетиці; поступове згортання звільнення від ПДВ для сільського господарства та інших галузей", - сказав прем'єр.

За його словами, МВФ запропонував Україні надати кредит у розмірі, необхідному для погашення боргів України перед самим фондом (що становить $ 3,7 млрд у 2014 році і $ 1,5 млрд - у 2015 році, тобто всього близько $ 5,2 млрд).

Інші представники уряду відзначили, що очікували впливу ЄС на МВФ, який дозволив би пом'якшити умови, компенсуючи, таким чином, втрати України від тиску Росії.

Засідання ради директорів МВФ для обговорення консультацій з Україною за статтею IV (зобов'язання щодо валютного режиму) і оцінки пост-моніторингу заплановано на середину грудня цього року. !zn

Читайте також:

Азаров зізнався, що Україна не просила на переговорах з ЄС надати їй 150-160 млрд допомоги

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі