"Угода про вільну торгівлю між Україною та Великобританією. - ред.) де-факто готова до підписання", - сказав Качка.
Він додав, що найбільша складність полягає в тому, що дуже багато транзакцій оформляється як експорт в Польщу, Німеччину або Нідерланди, а продукція йде далі в Британію, так як зараз це єдина митна територія ЄС.
"Це найбільша складність. Як тільки ми прийдемо до вирішення цієї методологічної задачі і тарифних параметрів, ми досягнемо згоди щодо параметрів часткової лібералізації по певним категоріям сільгосппродукції. Але в цілому і британська сторона, і ми готові укласти цю угоду якомога швидше. Інша справа, що сам Брекзит і його формат - коли це станеться і на яких умовах - невідомі", - констатував Качка.
За його словами, Україна також готова і до жорсткого Брекзиту, коли немає ніяких угод - ні двостороннього між Україною і Великобританією, ні між ЄС та Британією.
"Тариф, який буде застосовуватися Британією у разі жорсткого Брекзита, досить ліберальний і не дуже зашкодить існуючого товаропотоку (між Україною і Великобританією - ред.), але це екстремальна ситуація. Ми стежимо за всіма цими процесами", - резюмував торгпред України.
Раніше повідомлялося про те, що Україна і Туреччина ведуть переговори про ЗВТ з 2012 року.
У серпні президенти України і Туреччини домовилися підписати угоду про ЗВТ. Ердоган заявив, що вважає реальним більш ніж дворазове збільшення обсягів торговельного обороту між країнами: з 4 до 10 млрд доларів на рік.
Детальніше про те, чому за 14 років Україна так і не підписала угоду про торгівлю з Туреччиною читайте в статті Ігоря Гужви "Чи милий нам берег турецький" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".