Запроваджені Нацбанком драконівські обмеження на рух капіталу вбивають довгострокову інвестиційну привабливість країни.
Про це в статті для DT.UA пише колишній керуючий директор з термінового ринку Московської біржі Роман Сульжик.
На його думку, це чисто політичне, помилкове рішення має довгострокові вкрай негативні наслідки, оскільки Україна не зможе вижити без залучення іноземного капіталу.
"Ліберальні реформи будуть болісними, і після зняття обмежень на транскордонний рух капіталу курс гривні неминуче ослабне, перш ніж зміцнитися. І що пізніше ми це зробимо, то болючіше буде. Але іншого виходу немає - ми не можемо продовжувати робити вигляд, що здатні самі себе витягти за волосся з болота: внутрішніх ресурсів недостатньо і обмеження не сприяють бажанню займатися бізнес-діяльністю", - пише автор.
Сульжик впевнений, що без системних реформ зробити країну інвестиційно привабливою, направивши капітали в потрібному напрямку, буде дуже складно.
"Війна не допомагає справі. Необхідні дерегуляція, кардинальне поліпшення податкової системи. Це - довгострокові речі. Але привабливість ринку в тому, що він не чекатиме, поки вони закінчаться: якщо ми надішлемо сигнали, що рухаємося в правильному напрямку, перші інвестиції потечуть у країну, спочатку струмочком, а потім - річкою", - пише автор.
Детальніше читайте у статті Романа Сульжика Інвесторам вхід заборонено! у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
Роман Сульжик закінчив Лідський і Нью-Йоркський університети, працював трейдером деривативів у JP Morgan у Нью-Йорку та Лондоні, керував відділом торгівлі відсотковими ставками в Deutsche Bank. До останнього часу - керуючий директор по строковому ринку Московської біржі.