Україна допоможе Польщі з електроенергією

Доповнено
Поділитися
Україна допоможе Польщі з електроенергією © railway-publish.com
Яценюк доручив забезпечити допомогу Польщі у зв'язку з кризовою енергетичною ситуацією у цій країні.

Україна допоможе Польщі
Україна допоможе Польщі

Україна постарається забезпечити максимально технічно можливий експорт електроенергії в Польщу в зв'язку з кризовою ситуацією в енергетичній системі цієї країни.

Відповідне доручення "терміново вжити невідкладних заходів" дав прем'єр-міністр Арсеній Яценюк Міністерству енергетики та вугільної промисловості про необхідність, повідомила прес-служба Кабінету міністрів у четвер, 13 серпня.

"Ми повинні підтримати дружню нам Польщу і зробити все можливе, щоб допомогти нашим партнерам якомога швидше стабілізувати ситуацію в енергетиці країни", - цитує прем'єра прес-служба Кабінету міністрів у четвер.

Як повідомлялося, Польща ввела обмеження споживання електроенергії через спеку.

12 серпня міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин після засідання Кабміну заявив журналістам, що Україна поки не може збільшити поставки електроенергії до Польщі для покриття її дефіциту у зв'язку з аномальною спекою і зростанням споживання електроенергії на польській території.

"Ми їм допомогти безпосередньо сьогодні не можемо", - сказав він. За його словами, зараз Україна експортує в Польщу 600 МВт. Польська сторона просила збільшити поставки на 200-400 МВт.

Як пояснив Демчишин, експортні можливості України сьогодні обмежені, оскільки на Бурштинській ТЕС (екпортоорієнтована, розташована на Заході України) кілька блоків перебувають у ремонті у зв'язку з підготовкою до опалювального сезону, також як і на Добротвірській ТЕС.

Зазначимо, що експортний потенціал "Острова Бурштинської ТЕС" був обмежений ще в минулому 2014 році, коли Україні стало не вистачати власної електроенергії за розв'язану Росією війною в Донбасі.

У липні нинішнього 2015 року Україна сама змушена була відновити імпортувати електроенергію з Росії з-за нестачі енергетичного вугілля через виснаження його запасів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі