Україна близька до укладення угод з європейцями щодо зберігання газу у ПСГ

Поділитися
Україна близька до укладення угод з європейцями щодо зберігання газу у ПСГ
За словами міністра енергетики Едуарда Ставицького, потрібно дочекатися 4 липня - коли у Брюсселі відбудеться черговий круглий стіл за участю європейських комапнії.

Україна близька до досягнення контрактів з європейськими компаніями про зберігання ними газу у підземних сховищах (ПСГ) на своїй території. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

"Звичайно, але давайте дочекаємося четвертого (липня - ред.), Брюссель", - сказав він, відповідаючи на питання про наявність попередніх домовленостей з іноземними компаніями на зберігання газу в українських сховищах.

- Україна у листопаді запропонує ЄС концепцію створення енергохаба на своїй території

Як повідомлялося, у квітні Ставицький повідомив, що Україна веде переговори з Польщею, Угорщиною, Італією, Німеччиною та іншими європейськими країнами щодо використання ними українських ПСГ

У середині травня Едуард Ставицький повідомив про інтерес німецької RWE до використання українських ПСГ. "Зацікавленість є, в першу чергу у RWE, а також в інших газових трейдерів, які були на круглому столі 3 травня у Брюсселі. Це провідні компанії не тільки Європи, але й світу", - сказав він.

Україна неодноразово заявляла про готовність розглянути пропозиції інших компаній щодо зберігання їхніх ресурсів газу в своїх ПСГ. За словами головного інженера ПАТ "Укртрансгаз" Ігоря Лохмана, Україна готова надати до 15 млрд куб. м вільних потужностей своїх підземних сховищ (ПСГ) іноземним компаніям для зберігання ними свого ресурсу.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) з 1 липня 2013 року підвищила тариф на зберігання природного газу у ПСГ "Укртрансгазу" в 2,6 рази, окрім того, НКРЕ підвищила тарифи на закачування та відбір газу з ПСГ в 4,4 рази.

Україна розглядає можливість облаштувати східно-європейський газовий хаб на базі своїх ПСГ. Раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна після модернізації газотранспортної системи може запропонувати свої ПСГ як основу для нового біржового ринку газу. За його словами, сховища можуть працювати за принципом газової біржі, ставши "своєрідним спотовим ринком на сході Європи".

Газотранспортна система України володіє найбільшими підземними газосховищами (13 ПСГ загальною активною ємністю близько 32 млрд куб. м), що дозволяють в літні періоди створювати запаси газу для пікових ситуацій у зимовий період. Зокрема, 12 ПСГ і систему магістральних газопроводів експлуатує "Укртрансгаз", ще одне сховище - ДАТ "Чорноморнафтогаз" (АРК), 100% акцій якого належить НАК. !zn

Читайте також:

НКРЕ в рази підвищила тарифи на закачування та відбір газу з ПСГ

Україна не поспішає закачувати російський газ у свої сховища

Євросоюз хоче використовувати українські підземні сховища газу

Росія не зможе обійтися без українських газосховищ і зазнає збитків, - Азаров

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі