Україна не квапиться закачувати російський газ у свої сховища

Поділитися
Україна не квапиться закачувати російський газ у свої сховища Україна подумає, чи варто купувати у "Газпрому" багато газу для закачування у ПСГ
У "Нафтогазі" сподіваються, що у переговорах з "Газпромом" можуть домогтися зниження ціни на газ "без будь-яких військових дій". Саме від результатів переговорів буде визначено, "чийого газу буде більше у ПСГ".

3 не планує у квітні-травні закуповувати значні обсяги російського газу для подальшого закачування у підземні сховища газу (ПСГ) у рамках підготовки до опалювального сезону 2013-2014 рр. Про це заявив голова правління НАК Євген Бакулін.

"Поки ми не поспішаємо із закачуванням газу до ПСГ, тому що той необхідний обсяг, який нам буде потрібний для проходження опалювального сезону в 2013-2014 рр., ми закачати встигнемо", - сказав він у четвер, 25 квітня.

"Залежно від того, які будуть зрушення з російської сторони щодо ціни газу, буде розуміння, чийого газу буде більше у ПСГ", - додав Бакулін.

Глава НАК нагадав, що Україна продовжує переговори з РФ про зниження ціни на газ: "Ми продовжуємо переговори з російською стороною для того, щоб без будь-яких "військових дій" знайти взаємовигідні партнерські відносини, які б відповідали національним інтересам як України, так і Росії".

"І сьогодні у нас є всі розрахунки, які підтверджують, що можна знайти компроміс. Ми ж не просимо собі якихось неринкових пільг", - підсумував глава "Нафтогазу".

Нагадаємо, як повідомляло DT.UA, у поточному році Україна ще не почала створювати газові запаси, незважаючи на те, що традиційно початок сезону закачування газу у підземні сховища починається з 15 квітня. У 2012 році Україна сформувала газові резерви у ПСГ в обсязі близько 20 млрд куб. м природного газу.

Як відомо, газотранспортна система України має найбільші підземні газосховища (13 ПСГ загальною активною ємністю понад 31 млрд куб. м), що дозволяють в літні періоди створювати запаси газу для пікових ситуацій у зимовий період. З них 12 ПСГ і систему магістральних газопроводів експлуатує ПАТ "Укртрансгаз", ще одне сховище - "Чорноморнафтогаз" (АРК), 100% акцій якого належить НАК.

Раніше міністр енергетики Едуард Ставицький повідомив, що Україна веде переговори з країнами Євросоюзу - з Польщею, Угорщиною, Італією, Німеччиною - з питання використання ними українських ПСГ. Ще раніше стало відомо, що Київ відмовився формувати для Росії газовий резерв у власних сховищах, щоб допомогти "Газпрому" забезпечити безперебійний транзит до ЄС фактично за свій рахунок. !zn

Читайте також:

Євросоюз хоче використовувати українські підземні сховища газу

Росія не зможе обійтися без українських газосховищ і зазнає збитків, - Азаров

Україна відмовилася допомагати Росії формувати газові резерви

Бойко вперше за три місяці відвідав "Газпром" і обговорив "новий етап розвитку відносин"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі