У Мінрегіоні презентували законопроєкт щодо "спрощення управління багатоквартирними будинками", який передбачає зниження "порогу" ухвалення рішень до 50%+1 голосів. Ці та інші подібні новації "мають активізувати процес створення ОСББ", повідомляє пресслужба міністерства.
Документом пропонується:
- зниження "порогу" ухвалення рішень до 50%+1 голосів щодо проведення зборів і ухвалення рішень в багатоквартирних житлових будинках (зокрема, щодо створення ОСББ, впровадження енергоефективних заходів та ефективного використання спільного майна тощо);
- запровадження можливості проводити збори в режимі "онлайн" та голосування дистанційно за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
- процес голосування буде уніфіковано як для будинків з ОСББ, так і для тих, де ще такі об’єднання не створені.
З текстом законопроєкту можна ознайомитися за посиланням.
Пропозиції, зауваження та побажання до документа можна надіслати на адресу rstminregion@gmail.com. Пропозиції приймаються лише до 6 січня 2022 року, виключно у формі порівняльних таблиць.
Водночас, в Кабміні це вважають цілком достатнім, і називають "широким діалогом".
"Надважливо, щоб нові методи впроваджувалися після широкого діалогу", – зазначив заступник міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський під час презентації відповідного законопроекту щодо внесення змін до законодавства.
Система управління будинком складна, має чимало підводних каменів, потребує великих коштів. Усе це планується перекласти на плечі мешканців - від несправних інженерних мереж до стосунків з монополістами. Ще одна проблема для ОСББ - загальнобудинковий облік, наприклад холодної та гарячої води. Як мешканці можуть відстежувати, хто з сусідів дурить?
Як писала ZN.UA, блакитною мрією кожного українського уряду було закриття житлово-комунального питання. Себто — бажання побудувати таку систему відносин між комунальними монополістами та населенням, щоб не мати до них жодного відношення. Зняти з себе цей головний біль, а разом й проблему утримання та модернізації застарілого житлового фонду. Читайте про це в матеріалі - "Усіх — в колгосп! Імені 1 травня".