Замовлення іноземними партнерами гуманітарної допомоги чи обладнання для України в українських виробників стимулює зростання економіки країни. На цьому наголосила перший віце-прем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко, пише Kyiv Independent. За її словами, такий підхід вносить до бюджету України до 40 центів з кожного долара, інвестованого у відновлення України.
"Залучення українських виробників гарантує, що українці матимуть роботу, бюджет — додаткові податки, а реципієнти допомоги отримають товари, до яких вже звикли. Найважливіше — до 40% грошей, витрачених на виробництво всередині країни, опісля повертаються у бюджет у вигляді податків і зборів", — зазначила Юлія Свириденко.
Вона навела три приклади такого підходу:
- замовлення Швейцарією всюдиходів Богун-2 для потреб ДСНС;
- замовлення Данією шкільних автобусів для громад Дніпропетровської, Харківської та Миколаївської областей;
- передача від Всесвітньої продовольчої програми ООН Харківській області трьох машин для розмінування, придбаних у харківського виробника.
"Одна така машина коштує 5,6 млн грн. Відповідно сумарно від закупівлі цих трьох машин, приблизно до 7 млн грн повернеться у бюджет у вигляді податків", — підрахувала Юлія Свириденко.
Застосування підходу забезпечило роботою тисячі людей на підприємствах, що отримали замовлення та у суміжних секторах, які виготовляли необхідні компоненти для реалізації цього замовлення.
Раніше ми писали про те, проведення рибних аукціонів на "Прозорро.Продажі" принесло місцевим бюджетам минулого року мільйони. До початку реформи за весь 2022 рік плата за використання водних біоресурсів становила лише 10,2 млн грн. Після того, як уряд перевів рибні аукціони на "Прозорро.Продажі", місцеві бюджети торік уже отримали у десять разів більше — майже 110 млн грн.