Проведення рибних аукціонів на "Прозорро.Продажі" принесло місцевим бюджетам минулого року мільйони гривень. Про це йде мова у статті Іллі Михайлова "Приватизація, нові ринки та конфісковане майно: як змінилося управління активами за минулий рік" на сайті ZN.UA.
На початку минулого року, у лютому, Держрибагентство оголосило в електронній торговій системі "Прозорро.Продажі" перші онлайн-аукціони на промисловий вилов риби. І вже за місяць відома по всій країні мережа рибних ресторанів написала у соцмережах, що виграла один із таких аукціонів на квоти, аби не залежати від постачальників.
Першу спробу врегулювати ринок проведення конкурсів з риболовного промислу у водоймах України через відкриті електронні торги держава намагалася зробити ще 2019 року, оскільки до того державне регулювання цього ринку було незрозумілим і непрозорим. Так, до початку реформи за весь 2022 рік плата за використання водних біоресурсів становила лише 10,2 млн грн. Після того, як уряд перевів рибні аукціони на "Прозорро.Продажі", місцеві бюджети торік уже отримали у десять разів більше — майже 110 млн грн.
Раніше ми писали про те, що російські лосось, тріску, крабів та інші морепродукти заборонено імпортувати до США навіть якщо вони є переробленими у третіх країнах. Російськими, згідно з повідомленням, вважатимуть рибу та морепродукти, які виловлені у російських водах, або видобуті судами, що ходять під російським прапором. Таким чином, заборона зачіпає, зокрема, продукцію з третіх країн, вироблену з використанням російської риби та крабів.