Українське зерно викликає напругу в ЄС, умови торгівлі з Україною можуть бути змінені - Euractiv

Поділитися
Українське зерно викликає напругу в ЄС, умови торгівлі з Україною можуть бути змінені - Euractiv © Reuters
Про ризик банкрутства начебто заявили румунські, польські та угорські агровиробники, хоча кілька місяців тому Єврокомісія спростувала подібні заяви.

Єврокомісія (ЄК) розглядає варіанти перегляду режиму лібералізації торгівлі з Києвом, оскільки ситуація з аграрним експортом України ставить європейських фермерів у невигідне становище. Про це повідомляє Euractiv.

«Комісія перегляне лібералізацію торгівлі агропродовольчими товарами між Україною та ЄС», – говориться у повідомленні.

Зокрема наголошується, що ЄК зіткнулася з «зростаючим тиском» європейських країн, оскільки поточні умови ставлять фермерів у невигідне становище через приплив української продукції.

Крім того, про ризик банкрутства говорили румунські, польські та угорські агровиробники. Представник ЄК також визнав, що умови імпорту продовольства з України є «проблемою для наших фермерів».

"Ініціатива, яка була запроваджена ще у травні 2022 року після вторгнення Росії в Україну, передбачала заходи, спрямовані на допомогу останній експортувати сільськогосподарські товари всіма можливими маршрутами. Майже через рік після початку війни заходи виявилися успішними. Однак цей успіх виявився палкою з двома кінцями, оскільки значний приплив зерна викликав напруженість у сусідніх країнах ЄС", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у вересні румунські виробники зерна попереджали, що приплив українського зерна через ініціативу solidarity lanes штовхає їх близько до банкрутства. Подібні скарги начебто лунають і від інших сусідніх країн, таких як Польща.

Таким чином, за словами джерела, делегації країн-сусідів України – включаючи Польщу, Угорщину та Румунію – наголосили на необхідності подолання негативного впливу українського імпорту на сусідні країни та впливу на конкурентоспроможність їхніх фермерів, а деякі закликали до компенсації.

Вони також висловили підтримку ідеї перегляду митної угоди для деяких зернових, що імпортуються з України, особливо щодо перевірок на санітарні та фітосанітарні (СЕС) заходи, підкресливши потенційний ризик імпорту зараженого зерна.

Нагадаємо, у вересні Єврокомісія спростувала заяви про тяжке становище фермерів ЄС через начебто наплив українського зерна.

Більшість українського зерна, яке везуть в Європу, було призначене для країн на Близькому Сході і в Африці, таких як Єгипет. 

В ООН кажуть, що за останні роки кількість людей «на шляху до голодної смерті» збільшилася до 323 мільйонів, хоча раніше таких жителів планети було 80 мільйонів.

Наприкінці листопада 2022 року Сполучені Штати виділили 20 мільйонів доларів на підтримку української зернової ініціативи Grain from Ukraine («Зерно з України»). До ініціативи такоже долучилисьБельгія (10 млн євро), Польща (20 млн євро), Нідерланди (4 млн євро), Німеччина (15 млн євро), Угорщина ($3,5 млн), Японія ($14 млн), Канада ($20,4 млн). Франція виділяє 6 млн євро на додачу до 14 млн для Продовольчої програми ООН. Австрія дасть 3,8 млн євро на постачання зерна з України до Судану та Ефіопії. Європейська Комісія оплатить перевезення 40 тисяч тонн українського зерна двома суднами.

Скільки людей у світі годує Україна, чим годує, наскільки світ зацікавлений у відновленні експорту з України? А також, хто від кого залежить, — світ від України чи навпаки?  Читайте про це в матеріалі Лариси Гук та Сергія Следзя - "У перегонах за призове місце в забезпеченні світу харчами чи не забуде Україна нагодувати своїх громадян…"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі