Сполучені Штати виділили 20 мільйонів доларів на підтримку української зернової ініціативи Grain from Ukraine («Зерно з України»), повідомила пані посол США в Україні Бріджит Брінк.
«Поки Росія використовує продовольство як зброю, президент Володимир Зеленський і Україна вживають заходів, щоб зменшити продовольчу небезпеку, спричинену війною Росії», - пише Брінк.
Виділені Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через Всесвітню продовольчу програму ООН кошти вже «допомагають доставляти зерно з України тим, хто його найбільше потребує».
Сьогодні пані посол разом із координатором санкційної політики у Державному департаменті США Джимом О’Браєном та міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим відвідала порт Одеси.
За словами пані Брінк, вона хотіла побачити, як швидко українські фермери, експортери та порти працюють над транспортуванням мільйонів тонн зерна з України по світу через Чорноморську зернову ініціативу.
Поки Росія використовує продовольство як зброю, @ZelenskyyUa та Україна вживають заходів, щоб зменшити продовольчу небезпеку, спричинену війною Росії. $20 млн підтримки США від @USAID через @WFP вже допомагають доставляти зерно з України тим, хто його найбільше потребує. 1/2 pic.twitter.com/6SQama6B1N
— Ambassador Bridget A. Brink (@USAmbKyiv) November 27, 2022
Президент Зеленський анонсував ініціативу Grain from Ukraine під час саміту G20, її запустили у День пам’яті жертв Голодоморів 26 листопада. Ініціатива організована за участю державних установ, неурядових організацій і приватних корпорацій, та підтримується Міжнародною координаційною групою із запобігання голоду.
До ініціативи вже долучились: Бельгія (10 млн євро), Польща (20 млн євро), Нідерланди (4 млн євро), Німеччина (15 млн євро), Угорщина ($3,5 млн), Японія ($14 млн), Канада ($20,4 млн). Франція виділяє 6 млн євро на додачу до 14 млн для Продовольчої програми ООН. Австрія дасть 3,8 млн євро на постачання зерна з України до Судану та Ефіопії. Європейська Комісія оплатить перевезення 40 тисяч тонн українського зерна двома суднами.