Українська економіка може подолати кризу: названі умови

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зокрема, не слід вважати падіння імпорту однозначною проблемою.

В української економіки достатньо потенціалу, щоб подолати нинішню кризу, але для цього необхідно змінити певні тренди економічного розвитку, про які свідчить вересневий статистичний зріз НБУ, - зазначає оглядач Іван Верстюк у своїй колонці для ZN.UA «Чи жива ще українська економіка?».

По-перше, зазначає автор, необхідно переламати інфляційні тренди, адже споживча інфляція в Україні прискорюється (до 23,8% р/р у серпні з 22,2% р/р у липні). Це цілком можливо змінити політичними рішеннями в монетарній сфері, комунікацією та жорсткішим регулюванням діяльності корпоративного сектору, зокрема фіскальними методами.

По-друге, український ринок праці переживає глибоку кризу. Припинення масштабного відтоку приватного капіталу за кордон може згодом призвести до підвищення інвестиційної активності, що сприятиме створенню нових робочих місць.

По-третє, більше половини опитаних Advanter підприємств працюють на 60% або нижче від довоєнного рівня. Але в опитуваннях традиційно велика частка рітейлу і, відповідно, імпортоорієнтованого бізнесу. Вважати падіння імпорту однозначною проблемою для економіки не слід, адже і так зберігається стабільно відчутний попит на іноземну валюту. У виробничому секторі (промисловості, аграрній галузі) скорочення ділової активності помітно менше, ніж у торговельній сфері, що свідчить про зміну структури самої української економіки, де пошук нових виробничих можливостей у довгостроковій перспективі почне витісняти споживчий попит.

По-четверте, необхідно утримати тренд, що намітився, на зниження бюджетного дефіциту - у липні-серпні він зменшився навіть без урахування грантів. Звуження дефіциту державного бюджету важливе напередодні голосування за бюджетний документ на 2023 рік, адже якусь кількість зобов'язань буде просто успадковано наступним бюджетом. Політично правильним було б знижувати дефіцит державного бюджету пропорційно темпам відновлення економічної активності. Правильно також було надати українській економіці можливість продемонструвати свої точки стійкості та породити імпульси для розвитку.

Нещодавно в Національному банку України заявили, що коригування офіційного курсу гривні у липні та інші заходи Нацбанку для зниження девальваційного тиску сприяли скороченню дисбалансів на валютному ринку та сприяли зростанню міжнародних резервів НБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі