Україні на два роки заморозили виплати по євроборгу

Поділитися
Кредитори України погодилися заморозити борги України у розмірі 20 мільярдів доларів.

Закордонні кредитори підтримали прохання України про заморожування на два роки виплат за міжнародними облігаціями на суму майже 20 мільярдів доларів, повідомляє Reuters.

Цей спричинений війною крок дозволить Україні уникнути дефолту.

Рішення було прийняте через те, що через шість місяців повномасштабної війни жодних ознак припинення вогню у найближчому майбутньому немає, а отже наслідки для фінансової системи України можуть бути в буквальному сенсі руйнівними.

Відтак держателі єврооблігацій погодилися відкласти на два роки державні виплати відсотків і боргу за 13 українськими суверенними облігаціями зі строком погашення між 2022 і 2033 роками.

Україна, таким чином, заощадить близько $5 мільярдів.

Крім того, кредитори двох державних компаній — «Укравтодор» та «Укренерго» — також погодилися на відтермінування виплат за боргом терміном на два роки. Про це компанії повідомили на сайті Лондонської біржі.

Для «Укренерго» йдеться про так звані «зелені бонди» на суму $825 млн під 6,875% і терміном обігу до 2026 року. Щодо «Укравтодорe», йдеться про випуск на суму $700 млн під 6,25% з обігом до 2028 року.

9 серпня Україна отримала відстрочку щодо виплат за ВВП-варантами.

Водночас, повторне прохання «Нафтогазу України» про відстрочення виплат за єврооблігаціями компанії власники цінних паперів відхилили. Оскільки, як і раніше, не бачать в цьому необхідності

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі