Держателі приблизно 93% умовної вартості українських ВВП-варантів, що перебувають в обігу, схвалили пропозицію України про відтермінування виплат та перегляд умов щодо них. Таку пропозицію підтримали близько 91% таких власників проголосував "за".
"Відповідно… необхідний кворум було досягнуто, і Україна отримала необхідні згоди на користь Надзвичайного рішення", – зазначено у біржовому повідомленні у вівторок.
Згідно з оприлюдненою інформацію, ці результати є попередніми, а остаточні результати Україна оголосить після зборів 10 серпня 2022 року, на яких буде розглянуто також пропозицію про відтермінування виплат за єврооблігаціями країни та держкомпаній під держгарантії.
Останній термін голосування щодо них спливає о 17:00 за нью-йоркським часом у вівторок, 9 серпня. Необхідна підтримка понад 2/3 власників єврооблігацій усіх випусків та понад 50% – кожного випуску.
Як повідомлялося, Україна 20 липня запропонувала власникам єврооблігацій з 1 серпня відтермінувати всі виплати за ними та строки погашення на два роки, зі збереженням поточної ставки прибутковості. Після цього терміну відсотки можуть бути виплачені одразу або капіталізовані.
Щодо ВВП-варантів було запропоновано добровільно відтермінувати на 14 місяців виплати за ними, що припадають на 2023 рік, обмежити можливу суму виплат у 2025 році 0,5% ВВП за 2023 рік, та продовжити термін обігу цих інструментів на рік і одночасно надати право Україні повністю або частково викупити їх у 2024-2027 роках. З урахуванням продовження термін обігу ВВП-варантів на рік останнім звітним роком стає 2039, а кінцевою датою – дата виплати, що припадає на 2041 рік.
Також пропозицію підтримала група кредиторів України у складі Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великобританії та США, зазначивши, що настійно рекомендують власникам єврооблігацій України прийняти її пропозицію про відстрочку виплат та перегляд умов щодо ВВП-варрантів.
Згідно з початковими умовами ВВП-варантів Україна у 2023 році має виплатити 0,06% ВВП, або близько $120 млн, а з урахуванням викупу Мінфіном ВВП-варантів на ринку на умовну суму $604,262 млн – близько $97,6 млн.